کد مطلب: 26534
  تاریخ انتشار:  1402/06/20 - 14:11


توفان و سیل در لیبی قربانی گرفت

این توفان طی هفته‌های اخیر چندین کشور دیگر از جمله ترکیه و یونان را نیز درنوردیده و منجر به وقوع سیل شده و خسارات قابل ملاحظه و تلفاتی نیز برجای گذاشته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پزشکی اعلام کرد: یک توفان قدرتمند مدیترانه‌ای در مناطق شرقی لیبی خسارات قابل توجهی به خانه‌ها و جاده‌ها وارد کرده و تاکنون دست‌کم ۲۵ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مقامات لیبی امروز (دوشنبه) اعلام کردند که توفان «دانیل» در چندین شهر مختلف در نواحی شرقی این کشور منجر به بارش شدید باران و وقوع سیل شده است.

یک مقام رسمی همچنین به خبرگزاری فرانسه گفته است که مجموع قربانیان سیل در روزهای اخیر در سراسر این کشور دست‌کم به ۱۵۰ تن رسیده است.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد، افرادی که در میان سیل‌ شدید روی سقف خودروهای خود گیر افتاده‌اند با تلاش فراوان درخواست کمک می‌کنند.

تلویزیون ملی چین نیز گزارش کرده است: در پی وقوع این توفان در روزهای یکشنبه و دوشنبه مقامات این کشور وضعیت اضطراری اعلام کردند، مدارس و فروشگاه‌ها تعطیل شدند و منع تردد در نواحی توفان‌زده اعلام شده است.

همچنین وزیر دولت وحدت ملی لیبی به شرکت‌های خدماتی و نهادهای امنیتی دستور داد تا تیم‌های خود را به منطقه شرق منتقل کنند و حمایت و هماهنگی لازم را با مقامات مربوطه انجام دهند.

این در حالیست که مناطق مختلف طرابلس، پایتخت لیبی نیز چند روز پیش شاهد بارش شدید باران و آبگرفتگی خیابان‌ها بوده است.

این توفان طی هفته‌های اخیر چندین کشور دیگر از جمله ترکیه و یونان را نیز درنوردیده و منجر به وقوع سیل شده و خسارات قابل ملاحظه و تلفاتی نیز برجای گذاشته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان