کد مطلب: 26530
  تاریخ انتشار:  1402/06/19 - 18:57


مسائل سیاسی نمی‌تواند مانع روابط بین‌المللی محیط‌ زیستی شود/ نقش پررنگ زنان در حفظ محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش زنان در جامعه اظهار کرد: در کشور ما زنان، دختران و بانوان در تمام مسائل سیاسی اجتماعی و فناوری نقش بزرگی ایفا می‌کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بیانیه تهران گفت: خداوند را شاکرم که توانستیم با برگزاری این اجلاس مسائل محیط زیستی را جدا از مسائل سیاسی بررسی کنیم و به این نتیجه رسیدیم که سیاست نمی‌تواند کشورها را در مسائل محیط زیستی از همدیگر جدا کند. محیط زیست می‌تواند ما را در یک اجتماع قرار دهد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در آخرین روز اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار اظهار کرد: با برگزاری اجلاس و برقراری روابط بین‌المللی می‌توانیم مشکلات و مسائلی را که منجر به بیماری‌های روحی و جسمی در مردم می‌شود حل کنیم.


وی افزود: در پایان اجلاس بین‌المللی تهران از تمام وزرا، معاونین محترم، نمایندگان کشورها، سازمان‌های مردم نهاد، اساتید، دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه و سازمان‌های ملل متحد تشکر و قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: خداوند را شاکرم که توانستیم با برگزاری این اجلاس مسائل محیط زیستی را جدا از مسائل سیاسی بررسی کنیم و به این نتیجه رسیدیم که سیاست نمی‌تواند کشورها را در مسائل محیط زیستی از همدیگر جدا کند. محیط زیست می‌تواند ما را در یک اجتماع قرار دهد.

وی اضافه کرد: این مشکل و هدف واحد برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدواریم که خروجی این اجلاس به نتایج خوب، همکاری‌های مشترک و اقدامات اجرایی ختم شود.

سلاجقه ادامه داد: امیدواریم در یک بازه زمانی مشخص در سازمان ملل متحد برای ایجاد کنوانسیون گرد و غبار تلاش شود.

وی افزود: ما می‌توانیم در همه ابعاد با گفتمان سازی و ایجاد ادبیات مشترک مشکلات را حل کنیم و خوشبختانه اجلاس تهران یکی از مصداق‌های واقعی این موضوع است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش زنان در جامعه اظهار کرد: در کشور ما زنان، دختران و بانوان در تمام مسائل سیاسی اجتماعی و فناوری نقش بزرگی ایفا می‌کنند.

وی افزود:  ایجاد یک شبکه مجازی بین المللی در زمینه ارائه توانمندی‌های محیط زیستی بانوان سرزمین جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل شکل گیرد تا موقعیت ها، پیشرفت ها و پیشتازی های این قشر شریف و متعهد را به رخ جهانیان بکشانیم.

سلاجقه در پایان تصحیح کرد: از تمامی نمایندگان، اساتید و کشورها بابت حضور در اجلاس بین‌المللی تشکر و قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری