کد مطلب: 26524
  تاریخ انتشار:  1402/06/19 - 15:40


دبیر ستاد ملی مدیریت گرد و غبار تاکید کرد

حمایت کشورها از تشکیل صندوق‌های بین‌المللی برای مقابله با گرد و غبار

همه حضار در این جلسه به این مسئله اذعان کردند که هیچ دولتی به‌تنهایی نمی‌تواند در جهت مقابله با تغییرات اقلیمی و توفان‌های گرد و غبار و ماسه مقابله کند بنابراین همکاری‌های بین‌المللی به‌طور قطع باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

دبیر ستاد ملی سیاستگذاری، هماهنگی و مدیریت گرد و غبار گفت: طی دو روز برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار، نمایندگان۵۰ کشور بر بسیج منابع مالی کشورها برای حفاظت از محیط زیست و تشکیل صندوق‌های بین‌المللی تأکید کردند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی محمد طهماسبی بیرگانی در دومین روز از برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار که امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: از روز گذشته تاکنون طی سخنرانی‌هایی که نمایندگان کشورهای مختلف داشته‌اند، بر موضوع بسیج منابع مالی کشورها جهت حفاظت از محیط زیست تاکید شده است همچنین درباره ضرورت استفاده از تجربیات مشترک نیز سخنرانی‌های زیادی شد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: همه حضار در این جلسه به این مسئله اذعان کردند که هیچ دولتی به‌تنهایی نمی‌تواند در جهت مقابله با تغییرات اقلیمی و توفان‌های گرد و غبار و ماسه مقابله کند بنابراین همکاری‌های بین‌المللی به‌طور قطع باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، طهماسبی بیرگانی خاطرنشان کرد: در این دو روز بر حمایت صندوق‌های بین‌المللی و اقدام عمل مشترک تاکید شد همچنین بهره‌مندی کشورها از سامانه‌های سیستم هشدار سریع و زودهنگام ضرورت دارد البته برخی از کشورها در این تجهیزات بهره‌مند شده‌اند ولی برخی از کشورها هنوز نیازمند دسترسی به آن هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری