کد مطلب: 24255
  تاریخ انتشار:  1402/04/25 - 15:49


اختصاص ۲۴۰ میلیارد تومان در قالب ردیف بودجه مستقل به طرح کاشت یک میلیارد درخت

معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از اختصاص ردیف بودجه مستقل به مبلغ حدود ۲۴۰ میلیارد تومان به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد.

معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از اختصاص ردیف بودجه مستقل به مبلغ حدود ۲۴۰ میلیارد تومان به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، نقی شعبانیان اختصاص ردیف بودجه مستقل برای طرح کاشت یک میلیارد درخت را اتفاقی خوب توصیف کرد و افزود: این ردیف بودجه مستقل برای تامین، کاشت و مراقبت از نهال‌های منابع طبیعی در عرصه‌های مختلف و در قالب طرح کاشت یک میلیارد درخت اختصاص یافته و برای سال ۱۴۰۲ از این محل، مبلغ نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: هر چند هزینه کاشت یک میلیارد درخت و نگهداری از آن زیاد است اما تخصیص ردیف بودجه مستقل به این طرح، اقدامی ارزشمند از سوی دولت محسوب می‌شود.

شعبانیان در ادامه اظهارکرد: با توجه به این که تولید ۲۵۰ میلیون اصله نهال منابع طبیعی در سال جاری تقریبا به اتمام رسیده است، از این رو امسال اعتباری که از محل ردیف بودجه مستقل طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت دریافت می‌کنیم، صرف عملیاتی همچون مراقبت، نگهداری، وجین کردن و مبارزه با آفات نهال‌های تولید شده خواهد شد.

وی افزود: این اعتبار پس از تفکیک و مشخص شدن نیاز استانی براساس اقدامات و فعالیت‌هایی که در راستای عملیات کاشت و مراقبت از نهال‌های منابع طبیعی انجام می‌دهند، سریع پرداخت شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان منابع طبیعی شعبانیان با بیان این که ایران از نظر زیرساخت‌های تولید نهال تقریبا جزو ۱۰ کشور جهان قرار دارد، تصریح کرد: هرچند بسیاری از این زیرساخت‌ها طی سالیان گذشته از بین رفته بودند اما با اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اکثر نهالستان‌ها احیا شده‌اند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب