کد مطلب: 24182
  تاریخ انتشار:  1402/04/09 - 16:38


میلیون‌ها کودک قربانی پیامدهای خشکسالی شدید در شرق آفریقا

بلایای همزمان باعث افزایش شیوع وبا می‌شود و بنابر گزارش‌ها از ماه اوت سال گذشته تا کنون بیش از ۸۵۰۰ نفر فقط در اتیوپی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

مقامات یونیسف می‌گویند: مردم شرق آفریقا متحمل بدترین خشکسالی در ۴۰ سال گذشته شده‌اند و در حالیکه گرسنگی، آوارگی و شیوع بیماری‌ها در جوامع آسیب‌پذیر وخیم‌تر شده، میلیون‌ها کودک نیز به کمک فوری نیاز دارند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کاگوشیما ماریکو، معاون نماینده یونیسف در اتیوپی، می‌گوید: دستاوردهایی که سال گذشته در «جهان جنوب» به ویژه در مناطق جنوب صحرای بزرگ آفریقا حاصل شده در حال از دست رفتن است.

وی هشدار می‌دهد که شمار روز افزونی از کودکان در این نواحی از سوءتغذیه و بیماری‌های قابل پیشگیری رنج می‌برند.

حوادث آب و هوایی شدید نیز این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است و بعضی از کشورها دچار باران‌های سیل‌آسا و سیلاب می‌شوند و برخی دیگر با خشکسالی‌های بی‌سابقه روبرو هستند.

بلایای همزمان باعث افزایش شیوع وبا می‌شود و بنابر گزارش‌ها از ماه اوت سال گذشته تا کنون بیش از ۸۵۰۰ نفر فقط در اتیوپی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

معاون نماینده یونیسف می‌گوید: در حالیکه جوامع برای بقا رو به اقدامات شدید می‌آورند، شرایط به خصوص بر زندگی زنان و دختران در شرق آفریقا تاثیر می‌گذارد.

کاگوشیما می‌گوید: در بحبوحه تشدید تاثیرات تغییرات آب و هوایی، دنیا باید توجه بیشتری به مناطق جنوب صحرای بزرگ آفریقا داشته باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی