کد مطلب: 24050
  تاریخ انتشار:  1402/03/10 - 15:32


رفیعی: مشکل حقوق و تجهیزات محیط‌بانان در حال پیگیری است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از پیگیری هزینه‌کرد بودجه ترمیم حقوق محیط بانان خبر داد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از پیگیری هزینه‌کرد بودجه ترمیم حقوق محیط بانان خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سمیه رفیعی همزمان با ولادت امام رضا(ع) ضامن آهو و روز محیطبان با اشاره به توجه ویژه مجلس شورای اسلامی به خصوص قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع محیط‌بانان در کشور گفت: حضور محیط‌بانان به عنوان اولین مهمانان ویژه مجلس یازدهم نشان از درک اهمیت شغل محیط بانی در قوه مقننه است.

وی با بیان اینکه قانون حمایت بیمه ای و قضایی از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگلبانی در جهت حمایت از محیط بانان در مجلس تصویب شد، تصریح کرد: همچنین برای نخستین بار در بودجه ۱۴۰۰ ردیف مستقلی برای محیط بانان سازمان محیط زیست اختصاص یافت که این روند در بودجه‌های آتی نیز پیش بینی شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ترمیم حقوق محیط بانان در سال گذشته، گفت: متأسفانه علی‌رغم اختصاص این اعتبار عملا شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط بانان نیستیم.

رفیعی از پیگیری فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برای نحوه هزینه‌کرد این اعتبار خبر داد و عنوان کرد: این موضوع هم‌اکنون از طریق دستگاه‌های نظارتی در دست پیگیری است و به زودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می‌گیرد.

وی از تهیه گزارش نظارتی مجلس بر عملکرد یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد و گفت: این گزارش بر اساس ماده ١٠٧ آیین نامه داخلی مجلس در حال تهیه است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تأکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان محیط زیست باید تمام توان خود را برای رفع مشکلات محیط بانان بکار بگیرد، افزود: این در حالیست که عملا شاهد اقدامات نمایشی هستیم و عملا مشکلات محیط بانان کشور به قوت خود باقی مانده است به شکلی که مشکلات معیشتی این قشر برطرف شده و نه تجهیزات و نیازهای فنی آنها تامین شده است.

رفیعی عنوان کرد: در بودجه امسال اعتباری برای ترمیم حقوق محیط بانان اختصاص یافت که در حال پیگیری جدی آن از سازمان برنامه و بودجه تا زمان تخصیص هستیم.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون حمل و بگارگیری سلاح محیط بانان در دستور صحن است، تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط بانان برای استفاده از سلاح برطرف شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که نوع قرارداد محیط بانان یکی از مشکلات دیگر این قشر است گفت: طرح تبدیل وضعیت محیط بان توسط فراکسیون محیط زیست مجلس تهیه شده و در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس است.

رفیعی تصریح کرد: موضوع درآمد و حقوق محیط بانان کشور در کمیسیون کشاورزی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی