کد مطلب: 24022
  تاریخ انتشار:  1402/03/04 - 10:03


لزوم اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند سراوان رشت

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه ملی مدیریت پسماندها بر اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند در سراوان رشت تاکید کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه ملی مدیریت پسماندها بر اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند در سراوان رشت تاکید کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در چهل و دومین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماندها با اشاره به آماده بودن طرح جامع مدیریت پسماند اظهار کرد: اگر این طرح نیاز به بازنگری دارد، می‌بایست در اسرع وقت انجام شود.

وی در خصوص معضل مدیریت پسماند در سراوان رشت گفت: تاکنون همه روش‌های مدیریت پسماند در مرکز دفن سراوان امتحان شده است و ضرورت دارد که بحث تفکیک از مبدا نیز برای این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مباحث مطرح شده درباره انتخاب محل جدید دفن زباله نیز گفت: باید برای جانمایی محل جدید دفن زباله یک برنامه زمانی در نظر گرفته شود و همزمان با دریافت مجوز زیست محیطی برای آن، موضوع فرهنگسازی در جامعه هدف نیز انجام شود.

معاون رییس جمهوری در ادامه از معاون محیط زیست انسانی و مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست همچنین نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه ملی خواست که با هماهنگی همکاران استانی خود، جلسه‌ای با حضور استانداری گیلان، شهرداری رشت و دستگاه‌های نظارتی ظرف دو هفته آینده به منظور بررسی میدانی میزان پیشرفت طرح‌های مدیریت پسماند سراوان تشکیل دهند و ضمن اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز، گزارشی از روند کار در جلسه آینده کارگروه ملی ارایه کنند.    

سلاجقه با اشاره به طرح احداث زباله‌سوز در سراوان تصریح کرد: اگرچه از نظر ما زباله ‌سوزی آخرین گزینه است چون به معنی سرمایه‌سوزی است اما برای نجات منطقه باید مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌ترنهایی شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان اظهار امیدواری کرد طرح مدیریت پسماند در سراوان استان گیلان به یک الگوی مناسب برای همه مناطق شمالی و نیز کل کشور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این جلسه که با دو دستور اصلاح مواردی از بند ۳ آیین نامه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی مصوب ۲۷ مهر ۱۴۰۱ هیات دولت و پیگیری ساماندهی مرکز دفن زباله سراوان رشت و مصوبات ۳۲ و ۳۵ کارگروه ملی مدیریت پسماند مبنی بر ساماندهی تکمیل طرح تصفیه شیرابه و جانمایی محل جدید پسماندهای حوزه مرکزی گیلان برگزار شد، نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره دستورات جلسه پرداختند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری