کد مطلب: 24019
  تاریخ انتشار:  1402/03/03 - 13:16


آینده سالم با ممنوعیت استعمال دخانیات

پرتغال برای آینده‌ای سالم‌تر سیگار کشیدن در فضای باز را ممنوع می‌کند.

پرتغال برای آینده‌ای سالم‌تر سیگار کشیدن در فضای باز را ممنوع می‌کند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دولت پرتغال در حال برنامه‌ریزی برای ممنوعیت استعمال دخانیات در مناطق باز از جمله تراس‌های سرپوشیده و محدودکردن فروش تنباکو است. هدف از این اقدامات افزایش نسلی بدون دخانیات تا سال ۲۰۴۰ است.

مانوئل پیزارو، وزیر بهداشت پرتغال در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد که ما امروز محافظت از بزرگسالان فردا را شروع خواهیم کرد.

در صورت تصویب پارلمان، استعمال دخانیات در کنار ساختمان‌های عمومی مانند مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها یا مکان‌های ورزشی، خارج از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها از ۲۳ اکتبر ممنوع خواهد شد.

رستوران‌ها، کافه‌ها و کلوپ‌های شبانه که مناطق مخصوص سیگار کشیدن با ایزوله کافی دارند، تا سال ۲۰۳۰ مجاز خواهند بود آن‌ها را حفظ کنند.

از سال ۲۰۲۵، فقط دخانیات دارای مجوز و در مغازه‌های فرودگاهی مجاز به فروش سیگار و سایر محصولات دخانی عرضه خواهند شد، به این معنی که کافه‌ها، رستوران‌ها و پمپ بنزین‌ها مجاز به عرضه نخواهند بود.

دولت پرتغال اعلام کرد که حدود دو سوم مرگ‌ومیر در میان سیگاری‌ها مربوط به مصرف دخانیات است و افراد سیگاری به‌طور متوسط ۱۰ سال کمتر از افراد غیرسیگاری زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ مرگ‌ومیر ناشی از دخانیات در پرتغال با جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر ثبت شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان