کد مطلب: 24012
  تاریخ انتشار:  1402/03/02 - 12:52


«هوش سبز»، روشی برای حل چالش‌های محیط زیستی پایتخت

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: «هوش سبز» به عنوان رویکرد مدیریتی نوین برای خروج از چالش اقتصادی و محیط زیستی شهر تهران مورد تاکید است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: «هوش سبز» به عنوان رویکرد مدیریتی نوین برای خروج از چالش اقتصادی و محیط زیستی شهر تهران مورد تاکید است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
حلیا سادات حسینی اظهارکرد: مدیریت شهری تهران با دو دغدغه اصلی به استقبال سال ١٤٠٢ آمد؛ از یک سو مدیریت هزینه به منظور توسعه و گسترش رفاه شهروندان و از سوی دیگر آلودگی‌های محیط زیستی است که اغلب به دلایل تغییر در سبک زندگی در قرن جدید، تغییرات اقلیمی و... در زندگی مردم حس می شد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه هوش سبز به عنوان رویکرد مدیریتی نوین برای خروج از چالش اقتصادی و محیط زیستی شهر تهران مورد تاکید است، گفت: فصل مشترک اقتصاد و محیط زیست «منابع» و این سبک نوین مدیریتی متمرکز بر مدیریت فصل مشترک اقتصاد و محیط زیست است. در اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار باور داریم آلودگی‌های محیط زیستی شهری (انتشار آلاینده های هوا، پسماند و پساب) متاثر از مصرف منابع است.

حسینی ادامه داد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برای دستیابی و تعمیق چنین رویکردی شعار " اقتصاد نظام مدیریت شهری ما همان محیط زیست ماست" برای سال ١٤٠٢ برگزیده که معنای این شعار در عمل تمرکز بر کاهش هزینه‌های خدمات شهری به واسطه مصرف بهینه منابع، توانمندسازی مدیران و کارشناسان نظام شهری با رویکرد همگرایی اقتصاد و محیط زیست، توجه به فن‌آوری در مواجهه علمی با مسائل و توسعه نظام ارزیابی عملکرد مدیران و کارشناسان مبتنی بر مصرف بهینه منابع است.

به گزارش سایت شهر مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: بر این باوریم محیط زیست می‌تواند صورت مساله نباشد بلکه محرک فعالیت های شهری و عامل ثروت‌آفرینی و آرامش نظام مدیریت شهری باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری