کد مطلب: 24007
  تاریخ انتشار:  1402/03/01 - 10:04


خسارات سنگین سیل در ایتالیا و هشدار قرمز برای برخی مناطق

خسارات سنگین سیل و رانش زمین بر اثر بارش شدید باران در شمال ایتالیا مدام بیشتر می‌شود و به گفته جانشین رییس دولت استان «امیلیا رومانیا»، خسارات در این منطقه به چندین میلیارد یورو رسیده است.

خسارات سنگین سیل و رانش زمین بر اثر بارش شدید باران در شمال ایتالیا مدام بیشتر می‌شود و به گفته جانشین رییس دولت استان «امیلیا رومانیا»، خسارات در این منطقه به چندین میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صدها نیروی امدادی و داوطلب به منطقه اعزام شده‌اند تا خیابان‌ها و خانه‌ها را از گل و لای و لجن پاکسازی کنند. خسارات وارده به حدی است که مقامات می‌گویند در برخی مناطق خیابان‌ها باید به طور کامل از نو ساخته شوند.

از آغاز سیل تا صبح روز گذشته (یکشنبه) ۲۱ مه، سازمان آتش‌نشانی ایتالیا ۴۰۰۰ ماموریت انجام داده است. اکثر این ماموریت‌ها در اطراف «بولونیا»، «راونا»، «فورلی- چزِنا» و «ریمینی» بوده‌اند.

در بسیاری از مناطق مردم برای تهیه مواد غذایی و آب آشامیدنی با مشکل روبرو هستند.

در استان راوِنا یک بالگرد که برای بازرسی سیستم برق‌رسانی به آنجا رفته بود، بر اثر توفان سقوط کرد و یکی از سرنشینان آن مصدوم شد. سه سرنشین دیگر وقتی این بالگرد در نزدیکی «لوگو» سقوط کرد، وحشت‌زده فرار کردند.

تعداد مناطقی که در روزهای اخیر از توفان و بارش شدید آسیب دیده‌اند به ۱۰۰ منطقه رسیده است. جانشین رییس دولت استان امیلیا رومانیا گفته، این منطقه به منطقه بمباران‌شده شبیه شده است.

در هفته جاری حداقل ۱۴ نفر جانشان را بر اثر سیل در مناطق شمالی این کشور از دست داده‌اند و نزدیک به ۱۵ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

در برخی مناطق استان امیلیا-رومانیا در ساحل دریای آدریاتیک، بالاترین حد هشدار قرمز اعلام شده است. به گفته سازمان حفاظت غیرنظامی ایتالیا، در آخر هفته احتمال بارش‌های بیشتر هم وجود دارد.

این سازمان همچنین اعلام کرده است که امروز (دوشنبه) نیز هشدار قرمز در سواحل دریای آدریاتیک برقرار خواهد بود. به گفته مقامات این سازمان، بارندگی‌ها کمتر شده اما زمین‌شناسان درباره رانش زمین هشدار داده‌اند.

دیدار نخست‌وزیر ایتالیا از مناطق سیل‌زده

«جورجیا ملونی»، نخست‌وزیر ایتالیا روز گذشته در مناطق آسیب دیده حاضر شد. او نشست سران گروه هفت کشور صنعتی (G7) در هیروشیمای ژاپن را ترک کرد و به سوی ایتالیا بازگشت. ملونی پیش از پروازش در جمع خبرنگاران گفت: وجدانم به من می‌گوید که باید برگردم.

«پاپ فرانسیس»، رهبر کاتولیک‌های جهان نیز روز گذشته در مراسم دعا در میدان «پترز» در رم مقابل جمعیت از سیل غم‌انگیز اخیر یاد کرد و گفت که از صمیم قلب با قربانیان این حادثه همدردی می‌کند.

در منطقه «پیمونت»، واقع در شمال غربی ایتالیا نیز بارش شدید گزارش شده است. درجه هشدار در این منطقه نارنجی اعلام شده و در عکس‌های منتشر شده از جمله از شهر «تورین» دیده می‌شود که موانعی جلوی رودخانه گذاشته شده تا از ورود آب به داخل شهر جلوگیری شود.

توفان به جنوب هم رسید

سایر مناطق ایتالیا نیز شاهد تغییرات شدید آب و هوایی هستند. منطقه «کالابریا» در جنوب ایتالیا نیز در حال نبرد با توفان و باد شدید است. در شهر «رجو کالابریا» یک مرد بر اثر سقوط یک درخت جانش را از دست داده است.

در «سیسیل» نیز آتش‌نشانی ۱۰۰ ماموریت در ارتباط با توفان داشته که بیشتر مربوط به درختان سستی بوده که بر اثر توفان و باد شدید آسیب دیده و باید ایمن می‌شدند. در برخی جاها نیز خرابی بر اثر ورود آب روی داده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان