کد مطلب: 23843
  تاریخ انتشار:  1402/01/25 - 09:51


تلف شدن هزاران راس گاو در انفجار مهیبِ یک دامداری در تگزاس

مقام‌های محلی تگزاس می‌گویند: در جریان انفجار مهیبی که چند روز پیش در یک دامداری در حومه شهر «دیمیت» این ایالت روی داد، حدود ۱۸ هزار راس گاو تلف شده‌اند.

مقام‌های محلی تگزاس می‌گویند: در جریان انفجار مهیبی که چند روز پیش در یک دامداری در حومه شهر «دیمیت» این ایالت روی داد، حدود ۱۸ هزار راس گاو تلف شده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کلانتر ناحیه می‌گوید که نخستین بار حدود ساعت ۷:۲۱ دقیقه عصر روز ۱۰ آوریل (سه روز پیش) دفتر او، خبر وقوع آتش‌سوزی در این دامداری را دریافت کرده با این حال این خبر با چند روز تاخیر رسانه‌ای شده است.

در جریان این انفجار که در یک دامداری در نزدیکی شهر دیمیت روی داد، یک نفر نیز به شدت مجروح شده است.

مقام‌های ایالتی می‌گویند: احتمالا نقص فنی و داغ شدن بیش از حد یک دستگاه تخلیه موجب انفجار گاز متان در این دامداری شده است.

عکس‌هایی که دفتر کلانتر ناحیه منتشر کرده حاوی ستون بزرگی از دود سیاه است که به نظر می‌رسد ناشی از آتش‌سوزی در بخش بزرگی از این دامداری است.

امدادگرانی که به محل اعزام شدند تنها یک مرد که در میان آتش‌سوزی گیر افتاده بود را پیدا کردند و او را که به شدت مجروح شده بود با امداد هوایی به بیمارستان منتقل کردند.

سخنگوی کلانتری ناحیه همچنین گفته است که تعداد دقیق گاوهای تلف شده در اثر آتش‌سوزی یا استنشاق دود ناشی از آن معلوم نیست اما احتمالا رقمی حدود ۱۸ هزار راس است.

گزارش‌ها حاکیست تعدادی از گاوها بر اثر این انفجار و آتش‌سوزی مجروح شده اما زنده مانده بودند که به علت عدم امکان امدادرسانی به آنها از بین برده و امحاء شده‌اند.

یک موسسه حمایت از حقوق حیوانات در «واشنگتن دی‌سی» گفته است چنانچه آمار ۱۸ هزار راس گاو تلف شده در این حادثه تایید شود، می‌توان این را بزرگترین فاجعه حیوانی در نوع خود طی ۱۰ سال گذشته و از زمانی که ثبت وقایعی این چنین (۲۰۱۳) توسط این موسسه در ایالات متحده آغاز شده، دانست.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان