کد مطلب: 23782
  تاریخ انتشار:  1402/01/05 - 12:36


کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه خدمات صادقانه محیط‌بانان در حفاظت از زیست بوم کشور ستودنی است، در عین حال از کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه خدمات صادقانه محیط‌بانان در حفاظت از زیست بوم کشور ستودنی است، در عین حال از کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمشید محبت خانی به تشریح اقدامات یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور و محیط بانان در مقابله با متجاوزان به مواهب الهی و سرمایه های ملی در نوروز ۱۴۰۲ پرداخت.

این مقام انتظامی با تاکید بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم برای تحقق اهداف زیست محیطی در جامعه اظهار داشت: بهره برداری صحیح و استفاده مناسب از نعمت‌های الهی شکرگزاری از خداوند است و بدون تردید تخریب طبیعت و محیط زیست، کفران نعمت‌های الهی است.

وی با اشاره به اقدامات ارزنده و شبانه روزی محیط بانان در طول سال خصوصا در مناسبت‌های مهم از جمله تعطیلات پایان سال که حجم انبوهی از شهروندان و گردشگران حضور در طبیعت را اولویت خود قرار می‌دهند، افزود: برابر تدابیر پیش بینی شده در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور شامل پارک های ملی، پناه گاه‌های حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور که مجوز حضور مردم در آن بلامانع بود، همکاری لازم برای ورود به‌عمل آمد.

سرهنگ محبت خانی با بیان اینکه ۵۰ درصد محیط‌بانان هنگام تحویل سال به دور از خانواده در حال خدمت رسانی به مردم و حفاظت از زیست بوم کشور بودند، ادامه داد: تمام محیط‌بان‌ها و همکارانم در یگان‌های حفاظت محیط زیست سراسر کشور در روز طبیعت نیز در آماده باش کامل و ۱۰۰درصدی بوده تا محیطی امن برای گردشگران فراهم کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری انتظامی کشور تصریح کرد: در ماموریت مهم تعطیلات نوروزی بیش از ۱۲ هزار نفر، حدود ۳ هزار و ۱۵۰ گشت موتوری و بیش از ۳ هزار و ۲۵۰ گشت خودرویی امنیت لازم برای گردشگران و بازدیدکنندگان از زیست بوم کشور را تامین می‌کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اقدامات فرهنگی یگان حفاظت محیط زیست گفت: در ورودی شهرها چادرهای نوروزی برای راهنمایی و اجرای طرح‌های فرهنگی دایر شده و با انواع مختلف اقلام اطلاع‌رسانی، پیام‌های فرهنگی در راستای حفاظت همگانی از محیط زیست کشور در بین مخاطبان توزیع همچنین از خانواده شهدای محیط‌بان نیز دیدار و دلجویی به‌عمل آمد.

وی با بیان اینکه خدمات صادقانه محیط بانان در حفاظت از زیست بوم کشور ستودنی است، از کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان در تعطیلات نوروزی و تشکیل ۸۹ مورد پرونده قضائی برای شکارچیان غیرمجاز خبر داد و گفت: در این بازه زمانی ۱۵۱ مورد صید غیرمجاز آبزیان، ۲۲ مورد شکار پرندگان و ۳ مورد شکار پستانداران گزارش و مورد رسیدگی قرار گرفت. همچنین ۲۴ مورد زنده‌گیری پرندگان و ۹ مورد زنده‌گیری پستانداران در این مدت به ثبت رسید.

سرهنگ محبت خانی با اشاره به ثبت بیش از یکهزار مورد شکار غیر مجاز در تعطیلات نوروزی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۵۴۰ محیط زیست و شماره ۱۱۰ مرکز فوریت‌های پلیسی برای اعلام موضوعات مرتبط با حوادث غیرمترقبه محیط زیستی در اختیار شهروندان است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی