کد مطلب: 22725
  تاریخ انتشار:  1401/12/17 - 12:17


نشت نفت در سواحل فیلیپین و مشکلات بهداشتی برای ساکنان محلی

نشت نفت از یک نفتکش واژگون شده در سواحل استان «میندورو شرقی» فیلیپین ساکنان روستاها را با مشکلات بهداشتی مواجه کرده است.

نشت نفت از یک نفتکش واژگون شده در سواحل استان «میندورو شرقی» فیلیپین ساکنان روستاها را با مشکلات بهداشتی مواجه کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، حادثه واژگونی نفتکش «ام‌تی پرینسس امپرس» در سواحل ایالت میندورو شرقی فیلیپین که هفته گذشته رخ داد، برای مردم و حیات وحش خطرات جدی به همراه داشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، این نفتکش حامل ۸۰۰ هزار لیتر سوخت صنعتی بود و سواحل روستاهای ماهیگیری به‌دلیل نشت نفت با روغن رسوبی سیاه پوشیده شده‌اند.

این وضعیت باعث مشاهده مشکلات سلامتی متعدد میان مردم و حیات وحش شده است.

رسانه‌های فیلیپین گزارش کردند که مردم به‌علت عوارض مختلفی مانند گرفتگی عضلات، استفراغ و سرگیجه به مراکز بهداشتی می‌روند.

این عواض در کارگرانی که برای پاکسازی نشت‌های نفتی به روستای "پولا" اعزام شده‌اند نیز مشاهده شده است.

زیست‌شناسان دریایی تخمین می‌زنند که حدود ۳۶ هزار هکتار از صخره‌های مرجانی و علف‌های دریایی نیز به‌دلیل نشت نفت در معرض خطر قرار دارند.

مقامات فیلیپین مناطق آسیب دیده از نشت نفت را «منطقه فاجعه» اعلام و تا زمان پاکسازی منطقه از نشت نفتی صید ماهی را ممنوع کردند.

بنا به اعلام مقامات محلی، بیش از ۱۸ هزار ماهیگیر در ۶۰ روستا به‌دلیل ممنوعیت صید ماهی نمی‌توانند به کسب‌وکار خود ادامه دهند.

گارد ساحلی فیلیپین از واژگونی این نفتکش در ۲۸ فوریه تلاش می‌کنند نشت نفتی را مهار و منطقه را پاکسازی کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان