کد مطلب: 22720
  تاریخ انتشار:  1401/12/16 - 15:50


کاشت نهال به یاد شهدای ۸ سال دفاع مقدس و آتش نشان

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزاری مراسم‌های نمادین درختکاری را نقطه عطفی برای شروع و ساختن ایرانی سبز برای آیندگان برشمرد.

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزاری مراسم‌های نمادین درختکاری را نقطه عطفی برای شروع و ساختن ایرانی سبز برای آیندگان برشمرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، حلیا سادات حسینی همزمان با شروع هفته مناطبع طبیعی با حضور در مراسم هایی با همراهی شهرداران مناطق ۹، ۸، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو، رئیس دانشگاه فنی شهر تهران به یاد و نام شهدای ۸ سال دفاع مقدس و آتش نشان نهال هایی غرس کرد.

وی با بیان اینکه شرایط فتوسنتز در درختان باعث کاهش دی اکسیدکربن می‌شود گفت: با شعار "درخت برای زندگی با هم بکاریم برای ایران سرسبز و ایران قوی" به استقبال هفته منابع طبیعی رفتیم و امیدواریم با همکاری و مشارکت شهروندان در مراسم های نمادین درختکاری در مسیر توسعه کاشت درخت گام برداریم.
 
 سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نگهداشت درختان و توجه به تامین منابع آب جهت آبیاری آنها نکته ایی حایز اهمیت است اظهار کرد: در شهرداری تهران تلاش کردیم با کاشت گونه های بومی و با نیاز آبی کمتر مدیرت مصرف آب را داشته باشیم در عین حال که شهرداری موضوع بازچرخانی آب را برای آبیاری فضای سبز تو دستور کار دارد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ به گفته حسینی رویدادهایی مانند آئین درختکاری تاکیدی مجدد بر حفظ و اهمیت محیط زیست و گسترش آن در پایتخت است معتقدم باید فرهنگسازی توجه به درختان از مدارس خصوصا مقطع ابتدایی آغاز شود و در راستای اشاعه فرهنگ احترام به طبیعت با اجرای اقدامات فرهنگی و تربیتی در مدارس دانش آموزان را بطور ضمنی با اینگونه مفاهیم و فرهنگ‌ها آشنا کرده تا در شخصیت شان نهادینه شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری