کد مطلب: 22710
  تاریخ انتشار:  1401/12/14 - 17:40


انتقاد رییس سازمان محیط زیست نسبت به تمرکز بر چهره‌سازی از «پیروز»

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پروژه تکثیر یوز ایرانی و جلوگیری از انقراض آن یک دستاورد علمی فوق العاده برای کشور بود، هرچند به این موضوع کمتر توجه شد و بیشتر چهره‌سازی از «پیروز» - توله یوز نر پردیسان – مورد توجه قرار گرفت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پروژه تکثیر یوز ایرانی و جلوگیری از انقراض آن یک دستاورد علمی فوق العاده برای کشور بود، هرچند به این موضوع کمتر توجه شد و بیشتر چهره‌سازی از «پیروز» - توله یوز نر پردیسان – مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در سومین دوره آموزشی مدیران سازمان حفاظت محیط زیست که صبح امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای محیط زیست آغاز به کار کرد، با گرامیداشت ایام شعبانیه و تبریک پیشاپیش به مناسبت میلاد باسعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج)، رجعت پذیر بودن را از ویژگی‌های لازم برای مدیران محیط زیست کشور عنوان و اظهارکرد: ما باید در قبال عملکرد خود و نیز امکانات، سرمایه‌ها و اختیاراتی که برای اداره محیط زیست کشور داریم، پاسخگو باشیم. از این رو خمودگی، سستی و بی‌هدف بودن به هیچ عنوان پذیرفتی نیست.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی با اقتدار پیش می‌رود و تاکنون موفق به فتح قلل زیادی شده است، هرچند هنوز هم قله‌های دیگری باقی مانده که باید فتح کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، فرآیندهای محیط زیستی را طولانی‌مدت توصیف کرد و گفت: این فرآیندها در یک بازه زمانی درازمدت اتفاق می‌افتند اما برای همان تاثیرات اندک و بطئی مثبت در جهت ارتقای شاخص‌های محیط زیستی نیازمند سنجه و معیار ارزیابی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید برای مردم اخبار خوب و امیدوارکننده داشته باشیم که انجام پروژه تکثیر یوز ایرانی و جلوگیری از انقراض آن از جمله این خبرها بود که موجب ایجاد همدلی و اتحاد در جامعه شد. این پروژه یک دستاورد علمی فوق العاده برای کشور بود، هرچند به این موضوع کمتر توجه شد و بیشتر چهره‌سازی از «پیروز» - توله یوز نر پردیسان – مورد توجه قرار گرفت.
 
سلاجقه با اشاره به رویکرد محیط زیستی بودجه سال آینده اظهار امیدواری کرد که تخصیص ۲۰ درصد از عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست به تصویب مجلس برسد تا مشکلات اعتباری این حوزه مرتفع شود وچنانچه امسال این اتفاق بیفتد نشان از این دارد که به آلودگی به عنوان درآمد نگاه نمی‌شود.

 وی انضباط مالی در روزهای پایانی سال و شروع سال ۱۴۰۲ را بسیار مهم دانست و از مدیران دقت در صرف وصلاح بیت‌المال در هزینه کردها را مطالبه کرد.

معاون رییس جمهوری در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه نیز گفت: لایحه برنامه هفتم توسعه در حال نهایی شدن در دولت و ارسال به مجلس است. این برنامه ۱۲ کلیدواژه اصلی و ۱۵ اولویت دارد و امیدواریم که محیط زیست در بین ۱۲ کلیدواژه اصلی قرار گیرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت‌های مختلف این سازمان را مکلف به حل یک یا دو مساله حوزه فعالیت خود در سال آینده کرد و افزود: سال آینده باید اهداف محیط زیستی به‌صورت کاملا کمی و قابل سنجش باشند و ارزیابی مدیران ستادی و استانی در دستور کار خواهد بود.

وی بر استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان در فرآیندهای انتصاب مدیران تاکید کرد و گفت: دولت سیزدهم دولتی تحول‌گراست و مدیران سازمان هم باید در مسیر تحول گام بردارند. ما تکلیف داریم از نیروهای انقلابی، مدبر و علمی که همگام با سیاست‌های دولت هستند و می‌توانند این بار را به مقصد برسانند، استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سلاجقه با اشاره به عملکرد موفق صندوق ملی محیط زیست طی یک سال گذشته تصریح کرد: صندوق ملی محیط زیست باید کاملا در خدمت محیط زیست کشور باشد و برای حل مسایل و مشکلات محیط زیستی تلاش کند. رویکرد صندوق با هیات مدیره جوانش در یکزسال گذشته نشان داد که در مسیر درستی در حال حرکت است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری