کد مطلب: 22659
  تاریخ انتشار:  1401/12/04 - 13:59


خشکسالی در فرانسه

فرانسه در سال گذشته تابستان خیلی خشکی را گذراند و اکنون نیز زمستان بسیار کم باران و برفی را از سر می‌گذراند.

فرانسه در سال گذشته تابستان خیلی خشکی را گذراند و اکنون نیز زمستان بسیار کم باران و برفی را از سر می‌گذراند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس گزارش سازمان هواشناسی فرانسه، برای اولین بار از زمان شروع ثبت آب‌وهوا، هم‌اکنون بیش از یک ماه است که در این کشور بارندگی قابل توجهی نبوده است.

هم‌اکنون ۳۱ روز است که بارندگی در فرانسه ثبت نشده است. سرویس هواشناسی "مِتِئو" فرانسه می‌گوید از زمان شروع ثبت آب‌وهوا در سال ۱۹۵۹ بدین سو، چنین وضعیتی مانند زمستان امسال، رخ نداده است.

به همین دلیل خاک زمین‌ها خشک شده‌اند و در بسیاری از نقاط هنوز به دلیل خشکسالی تابستان گذشته ضعیف هستند. به معمول در اواسط ماه آوریل با چنین وضعیت روبرو هستیم.

در کوه‌های آلپ و پیرنه نیز پوشش برف این زمان از سال نازک‌تر از سال‌های گذشته است. ذوب برف در بهار برای تامین آب مهم است. در این مدت مخازن آب زیرزمینی و رودخانه‌ها می‌توانند دوباره پر شوند و خاک می‌تواند رطوبت را جذب کند.

به گزارش سرویس هواشناسی، سپتامبر و مارس زمان مهمی برای این امر است و وضعیت می‌تواند، به ویژه در ماه مارس، کمی بهتر شود.

خشکسالی از سال ۲۰۲۱

خشکسالی در فرانسه، در مجموع، از تابستان ۲۰۲۱ ادامه داشته است. نهاد متئو فرانسه گفت به استثنای سه ماه، از آگوست ۲۰۲۱ هر ماه خشکی شدیدی را تجربه کرد. زمستان امسال نیز جزو ده نمونه خشک‌ترین زمستان‌ها از سال ۱۹۵۹ خواهد بود که به دنبال سال به ویژه گرم و خشک ۲۰۲۲ آمده است.

دست‌کم در جنوب فرانسه در روزهای آینده باران پیش‌بینی می‌شود، با این حال ماه فوریه امسال یکی از خشک‌ترین ماه‌ها از سال ۱۹۵۹ بدین سو بوده است. سازمان هواشناسی پیش بینی می‌کند، تا پایان ماه فوریه فقط نیمی از میزان مورد انتظار باران باریده باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان