کد مطلب: 22653
  تاریخ انتشار:  1401/12/03 - 10:17


کشف تمساح در یک پارک شهری در نیویورک

در اتفاقی نادر یک تمساح که در دریاچه پارک "پراسپکت" در نیویورک رها شده بود به دام افتاد و سپس به باغ وحش "برانکس" منتقل شد.

در اتفاقی نادر یک تمساح که در دریاچه پارک "پراسپکت" در نیویورک رها شده بود به دام افتاد و سپس به باغ وحش "برانکس" منتقل شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، طول این تمساح که طبق گزارش‌ها به "گودزیلا" معروف شده، حدود ۱۲۰ سانتیمتر بود و شرایط بسیار بدی داشت. به نظر می‌رسد که این تمساح یک حیوان خانگی بوده که صاحبش آن را رها کرده است.

زیستگاه تمساح‌ها معمولا در جنوب شرقی آمریکا و در ایالت‌های گرمسیری مانند فلوریدا و لوئیزیانا است. این در حالی است که روز یکشنبه حداکثر دمای نیویورک ۹ درجه سانتیگراد بود.

به گفته سازمان مسئول فضاهای سبز در نیویورک، این تمساح در حالی که تقریبا غیرهوشیار بود و احتمالا تحت تاثیر شوک سرما قرار گرفته بود، به دام افتاد.

هنوز مشخص نیست که تمساح چگونه از دریاچه پارک سردرآورده است، ولی مسئولان به ساکنین منطقه هشدار داده‌اند که نباید حیوانات به گفته آن‌ها غیر قانونی را در پارک رها کنند.

خوشبختانه این جانور به کسی آسیب نرسانده است اما به گفته مسئولان، گذشته از این خطر احتمالی، رها کردن حیواناتی که جزو گونه‌های بومی نیستند، می‌تواند موجب حذف حیوانات محلی و ناسالم شدن آب شود.

سازمان مسئول پارک‌های نیویورک نیز می‌گوید که سالانه تا ۵۰۰ گزارش در مورد رها کردن حیوانات دریافت می‌کند.

پیدا شدن تمساح‌ها در شهر نیویورک مورد بی‌سابقه‌ای نیست و به نوشته نیویورک تایمز، این‌ها معمولا حیوانات خانگی سابق هستند که صاحبانشان به دلیل این که اندازه‌شان بزرگ‌تر از یک حیوان ملوس شده، آن‌ها را رها می‌کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان