کد مطلب: 22538
  تاریخ انتشار:  1401/11/01 - 11:19


رییس فراکسیون محیط زیست مجلس:

تعطیلی بازار پرنده‌فروشی فریدونکنار موفقیتی برای دوستداران محیط زیست است/رستوران‌های سروکننده پرندگان مهاجر پلمپ شوند

دستگاه‌های ذیربط اجازه فروش غیرمجاز پرندگان مهاجر را در کنار خیابان ندهند

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با تقدیر از اقدام قاطع قوه قضائیه در تعطیلی کامل بازار پرنده فروشی فریدونکنار، این اقدام را موفقیتی برای دوستداران محیط زیست دانست.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با تقدیر از اقدام قاطع قوه قضائیه در تعطیلی کامل بازار پرنده فروشی فریدونکنار، این اقدام را موفقیتی برای دوستداران محیط زیست دانست.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دکتر سمیه رفیعی با اشاره به این که بازار پرندگان وحشی فریدونکنار و فروش غیرقانونی انواع پرندگان زنده در این بازار از حدود یک دهه قبل موجب افزایش قابل توجه شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر شده و یکی از دغدغه‌های جدی محیط زیستی در این حوزه بود گفت: در این سال‌ها ضعف برخورد سازمان حفاظت محیط زیست با این مساله موجب گسترش فعالیت شکارچیان غیرمجاز شده بود به شکلی که انواع پرندگان حمایت‌شده به طور علنی در این بازار به فروش می‌رسید.

وی با بیان این که فراکسیون محیط زیست مجلس نیز از مدتها پیش پیگیر این موضوع بود و بر این اساس طی مکاتبات و رایزنی‌های انجام شده و ارایه نظرات کارشناسی به قوه قضائیه خواستار تعطیلی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار شده بود تصریح کرد: خوشبختانه با نظر مثبت قوه قضائیه و دستور دادستانی مازندران و همکاری شورای تأمین این استان و شورای تأمین شهرستان فریدونکنار این بازار برای همیشه تعطیل شد و از ابتدای سال تاکنون هیچ فعالیتی نداشته است.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان این که برابر گزارش‌های دریافتی خرید و فروش غیرمجاز پرندگان به‌ صورت پراکنده در برخی از نقاط فریدونکنار بعضا انجام می‌شود گفت: با دستور اخیر دادستانی مازندران شهرداری و محیط زیست شهرستان باید با این گونه تخلفات به طور جدی برخورد کنند.

وی با اشاره به این که با افزایش سرما در نیمه شمالی کشور گفت: حالا که دستگاه قضایی و مجلس با تمام قوا پای این کار آمده‌اند، محیط زیست استان نیز باید با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی از هرگونه پهن کردن دام‌های گسترده در شالیزارها جلوگیری کنند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس خواستار برخورد پلیس اماکن و اداره کل محیط زیست استان مازندران با رستوران‌های سرو کننده پرندگان مهاجر در سطح استان و پلمپ آنها شد و گفت: وقتی تقاضا برای پرنده نباشد قطعا تخلفات در این حوزه بسیار کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم اداره کل محیط زیست استان مازندران در این حوزه با تمام توان ورود کرده و ضمن تقویت گشت‌های محیط زیست فریدونکنار با هرگونه تخلف برخورد جدی داشته باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان