کد مطلب: 22495
  تاریخ انتشار:  1401/10/21 - 20:43


قطع گاز بیش از ۱۶۰۰ اداره و سازمان دولتیِ پرمصرف/ مصرف گاز در کشور رکورد زد

مصرف روزانه گاز در کشور با عبور از ۸۵۰ میلیون متر مکعب رکورد جدیدی ثبت کرد.

مصرف روزانه گاز در کشور با عبور از ۸۵۰ میلیون متر مکعب رکورد جدیدی ثبت کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
در پی تشدید برودت هوا و ورود جبهه هوای سرد به کشور بویژه در استان‌های شمالی و افزایش مصرف گاز، شرکت ملی گاز و دستگاه‌های دولتی برای مدیریت مصرف با اولویت اصلی تأمین گاز خانگی اقداماتی را طراحی و اجرایی کرده‌اند.

بر اساس گزارشات دریافتی با عبور مصرف روزانه گاز در کشور از ۸۵۰ میلیون متر مکعب رکورد جدیدی ثبت شده است.

از آنجا که تداوم تأمین گاز خانگی خط قرمز دولت بوده و اولویت اول را دارد، ۶۶۰ میلیون متر مکعب، معادل ۷۸ درصد از تولید روزانه در بخش خانگی و بقیه در صنایع و بخش تجاری مصرف شده است.

به منظور تأمین نیازها و حفظ سطح فشار گاز در مناطق مختلف، تمام پالایشگاه‌ها با حداکثر ظرفیت درحال کار هستند تا فرایند گاز رسانی به مردم و بخش تولیدی و نیز عملکرد نیروگاه‌ها برای تولید برق دچار اختلال نشود.

درچارچوب اعمال محدودیت برای دستگاه‌های دولتی گاز بیش از هزار و ۶۲۸ اداره و سازمان دولتیِ پرمصرف قطع شده است تا بدین ترتیب گاز شهروندان با قطعی مواجه نشود.

در عین حال با اصلاح تعرفه‌‌های گاز تلاش شده هزینه مشترکان پرمصرف در دو دهک بالاتر افزایش قیمت بیشتری نسبت به سایر مشترکان داشته باشد. در این تغییر نرخ‌ها دهک‌هایی که الگوی مصرف را رعایت کنند، از امتیازات تشویقی و تخفیف برخوردار خواهند شد. براین مبنا اگر میزان مصرف گاز نسبت به مدت ماه مشابه در سال قبل ۳۰ درصد کاهش یابد، نرخ گاز تقریبا رایگان خواهد شد.

در این شرایط نیازمند همکاری همه مردم است. بیایید در خانه‌ها با گرم کردن صرفا یک اتاق در هر خانه و خاموش کردن تجهیزات گرمایشی اتاق‌های دیگر و پوشیدن لباس مناسب فصل به گازرسانی پایدار بخصوص به مناطق دور افتاده کمک کنیم.

من هم به پویش "هر خانه یک اتاق گرم" می‌پیوندم.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری