کد مطلب: 22485
  تاریخ انتشار:  1401/10/20 - 09:48


استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در انگلیس ممنوع می‌شود

وزیر محیط زیست انگلیس اعلام کرد که دولت این کشور به زودی ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را اعلام خواهد کرد.

وزیر محیط زیست انگلیس اعلام کرد که دولت این کشور به زودی ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، "ترز کافی"اعلام کرد که این ممنوعیت جدید برای جلوگیری از آلودگی میلیاردها قطعه پلاستیکی و کمک به حفاظت از محیط زیست طبیعی برای نسل های آینده در نظر گرفته شده است.

مقامات انگلیس قصد دارند مصرف بشقاب ها، کارد و چنگال، فنجان و ظروف غذای یکبار مصرف پلاستیکی در رستوران ها یا غذاخوری ها را ممنوع کنند، با این حال این موضوع بر بسته بندی پلاستیکی غذاهای آماده در سوپرمارکت ها تاثیری نخواهد داشت.

انتظار می‌رود این پیشنهاد پس از رایزنی وزیران که در سال ۲۰۲۱ میلادی انجام شد و به طور گسترده مورد حمایت مردم قرار گرفت، در پارلمان این کشور نیز تصویب شود. این قانون از ماه اکتبر در انگلیس اجرایی می شود.

از سال ۲۰۱۵ میلادی، دولت انگلیس با در نظر گرفتن هزینه‌های اضافی برای کیسه‌های پلاستیکی و تشویق مردم به بازیافت، با موضوع استفاده از اقلام پلاستیکی یکبار مصرف مقابله کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان