کد مطلب: 22300
  تاریخ انتشار:  1401/09/07 - 15:41


ایران در زمینه محیط زیست از خیلی کشورها جلوتر است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ایران در زمینه محیط زیست از خیلی از کشورها جلوتر است و ما باید در مجامع جهانی حضور جدی‌تری داشته باشیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ایران در زمینه محیط زیست از خیلی از کشورها جلوتر است و ما باید در مجامع جهانی حضور جدی‌تری داشته باشیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در اولین جلسه کمیته ملی توسعه پایدار که با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی ربط  و پس از پنج سال وقفه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به اهمیت حضور جدی در عرصه‌های بین المللی گفت: ما تحت تاثیر کشورهای دیگر قرار نمی‌گیریم ولی احترام و تعاملمان را با آن‌ها حفظ می‌کنیم. ایران در زمینه محیط زیست از خیلی از کشورها جلوتر است. ما باید در مجامع جهانی حضور جدی تری داشته باشیم و هیچ صندلی ای را با توجه به اهمیت دیپلماسی محیط زیست خالی نگذاریم تا برای دنیا کلیدواژه و فرهنگ سازی کنیم.

وی افزود: ما توهم توطئه نداریم ولی دشمن بالای سر ما ایستاده است و اطلاعات و اسرار کشور را در اختیارشان قرار نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در پایان این جلسه به پیشنهاد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و رای‌گیری میان اعضای حاضر، تغییر نام کمیته به تصویب رسید و تصمیم بر این شد تا عنوان کمیته ملی توسعه پایدار به «کمیته پیشرفت پایدار کشور» تغییر یابد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری