کد مطلب: 22255
  تاریخ انتشار:  1401/08/25 - 11:31


خودروهای بی‌کیفیت محیط‌بانان در مقایسه با شکارچیان

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خوردوهای مورد استفاده در مناطق حفاظت شده پاسخگوی نیاز محیط بانان نیست و باید مورد توجه قرارگیرد.

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خوردوهای مورد استفاده در مناطق حفاظت شده پاسخگوی نیاز محیط بانان نیست و باید مورد توجه قرارگیرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ایرج حشمتی در بازدید از تعدادی خودروهای تولید داخل با حضور جمشید محبت‌خانی - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست - و نماینده رییس خودروهای تجاری وزارت صنایع در محوطه پارک طبیعت پردیسان گفت: با استناد به تجربیات گذشته، خودروهایی که در حال حاضر در اختیار  محیط بانان است، در مقایسه با خودروهای شکارچیان متخلف از لحاظ کیفیت و قدرت مناسب نیستند.

وی با اشاره به کیفیت خودروهای تولید داخل گفت: در تعقیب و گریز شکارچیان متخلف در مناطق جغرافیایی صعب العبور با شرایط آب و هوایی سخت، به خودروهای با کیفیت و قدرت بالا نیاز است.

حشمتی افزود: خودروها و موتورسیکلت‌های فعلی پاسخگوی نیاز محیط بانان نیست و در بازه زمانی پنج تا شش ساله فارغ از زمانی که از دست می‌دهیم برای تعمیرات و نگهداری آن‌ها هزینه‌های زیادی متحمل می‌شویم.

وی با بیان اینکه نیاز سازمان حفاظت محیط زیست به خودروهای ویژه محدود است، گفت: برای خودروسازان داخلی با تعداد محدود به صرفه نیست نسبت به خودروهای ویژه وارداتی اقدام کنند و خط تولید گسترده ای داشته باشند، در نهایت مجبور می‌شویم از خودروهای با کیفیت کمتر استفاده کنیم که آن هم تامین کننده نیاز ما نیست.

حشمتی با اشاره به این که برای تقویت ناوگان موتوری حفاظت محیط زیست باید اعتبارات لازم در برنامه‌های بودجه سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۵ پیش‌بینی شود، گفت: به کمیسیون زیر بنایی دولت پیشنهادهایی شده است که اگر قطعی شود، می‌توانیم صاحب خودروهای با کیفیت و مناسب شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سرپرست معاونت محیط زیست انسانی خاطر نشان کرد: در صورتی خودروهای تولید داخل پاسخگوی نیاز ما نباشد، به سمت خودروهای وارداتی می رویم و سیاست سازمان حفاظت محیط زیست این است با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های بین‌بخشی شرایطی ایجاد کنیم تا وضعیت ناوگان موتوری حفاظت محیط زیست محیط زیست بهتر شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی