کد مطلب: 22244
  تاریخ انتشار:  1401/08/23 - 13:18


ترس از مصالحه در مورد موضوع کلیدی گرمایش جهانی در COP۲۷

هدف کلیدی برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی که باعث افزایش دمای جهانی می شود اکنون در نشست سازمان ملل مورد تردید قرار گرفته است.

هدف کلیدی برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی که باعث افزایش دمای جهانی می شود اکنون در نشست سازمان ملل مورد تردید قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، هدف از مذاکرات تغییرات آب و هوایی این است که میانگین افزایش دما به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود شود. اما در نشست اقلیمی سازمان ملل موسوم به COP۲۷ در مصر، این نگرانی وجود دارد که تحقق این هدف ممکن نشود.

نمایندگان ارشد حاضر در مصر نگران هستند تا از تلاش‌ها و اقدامات برای تحقق هدف جلوگیری از گرمایش جهانی، عقب نشینی شود.

این احساس وجود دارد که مصر در تلاش برای یافتن بحث و زمینه مشترک بین کشورهای غنی و فقیر است و برخی از نمایندگان حاضر در نشست نگران هستند که تمرکز بر ۱.۵ درجه سانتیگراد دسترسی به توافق را تحت تاثیر قرار دهد.

محدود کردن میزان افزایش دما مهم است زیرا محققان آب و هوا بر این باورند اگر بخواهیم از بدترین عواقب تغییرات آب و هوایی جلوگیری کنیم، میزان افزایش دما باید کاهش پیدا کند. آنان تاکید دارند که تا سال ۲۱۰۰ گرمایش جهانی باید ۱.۵ درجه سانتیگراد حفظ شود.

وزیران و مذاکره کنندگان با مذاکرات فشرده‌ای طی این هفته در شرم الشیخ روبرو هستند زیرا فشارها برای پایان یافتن این نشست با یک پیام سیاسی قوی و محکم بیشتر شده است. بنابراعلام سازمان ملل تاکنون پیشرفت کافی صورت نگرفته است.

"به گفته سیمون استیل" (Simon Stiell)، رئیس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل، شواهد حاکی از آن است که مسائلِ حل نشده بسیاری وجود دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان