کد مطلب: 22243
  تاریخ انتشار:  1401/08/23 - 12:15


کمبود آب در دستور کار مذاکرات اقلیمی Cop۲۷

همزمان با شروع هفته دوم نشست آب و هوایی سازمان ملل موسوم به Cop۲۷ در مصر، بررسی بحران کمبود آب در دستور کار مذاکرات قرار می‌گیرد.

همزمان با شروع هفته دوم نشست آب و هوایی سازمان ملل موسوم به Cop۲۷ در مصر، بررسی بحران کمبود آب در دستور کار مذاکرات قرار می‌گیرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، قرار است امروز (دوشنبه) و همزمان با شروع هفته دوم نشست آب و هوایی سازمان ملل موضوع آب و تاثیر آن بر بحران اقلیمی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

روند مذاکرات به گونه‌ای برنامه ریزی شده که روز جمعه پایان گیرد اگرچه احتمال می‌رود که حداقل تا روز شنبه ادامه پیدا کند و این امید وجود دارد که اقدامات و تعهدات جدید در رابطه با موضوعاتی همچون کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کمک‌های مالی به کشورهای فقیر مطرح شود.

مصر که میزبان این نشست است در کنار مذاکرات رسمی، روزهایی را به بحث در مورد موضوعاتی اختصاص داده که در بحران اقلیمی کلیدی هستند اما در چارچوب کنوانسیون سازمان ملل در حوزه تغییرات اقلیمی قرار نمی‌گیرند. آب از نگرانی‌های ویژه میزبان این نشست است چرا که رود نیل نقش کلیدی در اقتصاد، کشاورزی و فرهنگ مصر دارد. برخی این پرسش را مطرح کرده‌اند که چگونه شهر شرم الشیخ که در حال حاضر محل گردهمایی ۴۵ هزار نماینده است، موضوع آب در آینده را مدیریت خواهد کرد.

همچنین مساله جنسیت در مذاکرات روز دوشنبه مورد توجه قرار خواهد گرفت و در رابطه با این موضوع بحث خواهد شد که چگونه زنان با مشکلات خاص مرتبط با بحران اقلیمی روبرو می‌شوند. تحقیقات نشان میدهد که زنان و دختران با افزایش خشونت در مناطقی مواجه هستند که تحت تاثیر بلایای مرتبط با آب و هوا قرار دارند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان