کد مطلب: 22233
  تاریخ انتشار:  1401/08/21 - 13:06


ثبت رکورد بالای انتشار کربن در ۲۰۲۲

انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی تا پایان سال ۲۰۲۲ به رکورد بالایی خواهد رسید.

انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی تا پایان سال ۲۰۲۲ به رکورد بالایی خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس یک تحلیل جامع، انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی در سال جاری به سطح بی سابقه‌ای خواهد رسید. این یافته، نشان دهنده تضاد جدی با نیاز به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به نصف تا سال ۲۰۳۰ به منظور محدود کردن گرمایش جهانی و جلوگیری از بروز مخرب ترین تاثیرات بحران اقلیمی است.

به گفته کارشناسان، هیچ نشانه ای از کاهش انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی وجود ندارد و کشورهایی که نمایندگان آنها در نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد موسوم به Cop۲۷ در مصر گرد هم آمده‌اند، تحت فشار بیشتری قرار دارند.

محققان این خبر را عمیقا ناامید کننده توصیف کردند.

"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل متحد، طی سخنانی در نشست Cop۲۷ تاکید کرد: سیاره ما به سرعت به نقطه اوج نزدیک می شود که هرج و مرج و اختلالات آب و هوایی را غیرقابل برگشت میکند. ما در بزرگراهی به سمت جهنم اقلیمی در حال حرکت هستیم و به سرعت پیش می‌رویم.

تجزیه و تحلیل پروژه جهانی کربن (GCP) از جریان‌های متعدد داده برای سال ۲۰۲۲ استفاده کرده که نشان می دهد: گاز کربن دی‌ اکسید (CO۲) ناشی از سوخت‌های فسیلی در مسیر افزایش یک درصدی و رسیدن به ۳۶.۶ میلیارد تن است که بالاترین میزان در تاریخ است.

به گفته محققان، ادامه انتشار گازهای گلخانه ای در این سطح باعث می‌شود افزایش ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما در دهه آینده محتمل تر شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان