کد مطلب: 22176
  تاریخ انتشار:  1401/08/11 - 13:02


"پیروز" باید به توران منتقل شود!/ افغانستان به داده‌های ما اعتماد ندارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: "پیروز" باید جنگنده شود و امیدواریم که به‌زودی شرایطی را مهیا کنیم تا این توله یوزپلنگ ایرانی را به پارک ملی توران منتقل کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: "پیروز" باید جنگنده شود و امیدواریم که به‌زودی شرایطی را مهیا کنیم تا این توله یوزپلنگ ایرانی را به پارک ملی توران منتقل کنیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در حاشیه نشست امروز هیئت دولت درخصوص شرایط "پیروز" اظهار کرد: خوشبختانه پیروز وضعیت خوبی دارد. این توله یوزپلنگ ایرانی باید جنگنده شود و امیدواریم که به زودی شرایطی را مهیا کنیم تا پیروز به پارک ملی توران منتقل شود. پیروز باید در شرایط طبیعی قرار بگیرد تا کم‌کم خوی درندگی خود را به دست آورد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین درباره امید، تک درنای سیبری که برای چهاردهمین سال متوالی به ایران سفر کرده است، گفت: در تلاش هستیم که با کشورهایی که این گونه در آنجا زندگی می‌کنند مذاکره کنیم و بتوانیم جفت این درنا را تأمین کنیم.

معاون رئیس جمهور در رابطه با حق‌آبه ایران از رود ارس توضیح داد: در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده و این موضوع در سفر اخیر نخست وزیر ارمنستان به ایران نیز مطرح شد. درخصوص آلودگی این رودخانه توسط صنایع مس کشور ارمنستان نیز مذاکرات خوبی صورت گرفت. در حوضه ارس ما و آذربایجان پایین دست و ترکیه و ارمنستان بالادست هستند. 


سلاجقه در رابطه با پرداخت حق‌آبه هامون توسط طالبان گفت: نشست های متفاوتی در زمینه حق‌آبه هامون برگزار شد اما به این دلیل که دولت مستقلی در افغانستان استقرار ندارد به نتیجه خاصی نرسیدیم. طرف مقابل به اعداد و ارقام ما درخصوص سال آبی مشکوک است و به ما اعتماد ندارد. آن‌ها ادعا می‌کنند که با این وجود که خودمان در خشکسالی هستیم 4 میلیارد مترمکعب آب رهاسازی کردیم اما به خاطر سد انحرافی این آب به بیابان گودزره افغانستان رفته وبه ایران نیامده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان