کد مطلب: 22111
  تاریخ انتشار:  1401/07/26 - 13:18


ششمین نشست چندجانبه کنوانسیون تهران برگزار می شود

ششمین نشست اعضای کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران با دعوت کشور آذربایجان از ۲۷ تا ۲۹ مهرماه در شهر باکو برگزار می شود.

ششمین نشست اعضای کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران با دعوت کشور آذربایجان از ۲۷ تا ۲۹ مهرماه در شهر باکو برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جلسه اعضای بلندپایه کنوانسیون منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریای خزردر روز ۲۹ مهرماه با حضور علی سلاجقه - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست- و دیگر مقامات عالی و وزرای محیط زیست کشورهای حاشیه دریای خزر تشکیل می‌شود.


رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست مواضع جمهوری اسلامی ایران را با سخنرانی ارائه خواهد کرد.
 
هدف از برگزاری این نشست، بررسی روند اجرای کنوانسیون منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به «کنوانسیون تهران » و بررسی نحوه اجرایی کردن انتقال دبیرخانه موقت کنوانسیون تهران از ژنو به منطقه همچنین تعیین ساختار آن است.

در این نشست تصویب و امضای تصمیمات و بیانیه وزرای محیط زیست منطقه، تایید دومین گزارش وضعیت محیط زیست خزر، تایید سند ضوابط و اختیارات رابطان ملی کنوانسیون، تعیین حدود و اختیارات صندوق امانی کنوانسیون و بودجه دوسالانه آن، تصویب پیشنهادات گروه کاری پایش و ارزیابی محیط زیست دریای خزر، تصویب سند مربوط به مشارکت‌های مردمی، تصویب سند مربوط به مشارکت بخش خصوصی در اجرای کنوانسیون تهران، تصویب فرمت یکپارچه گزارش‌دهی در خصوص اقدامات ملی کشورها در راستای اجرای کنوانسیون و پروتکل‌های آن و تصویب برنامه عمل مقابله با زباله‌های دریایی در دریای خزر از مباحثی است که در این نشست مطرح می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی