کد مطلب: 21970
  تاریخ انتشار:  1401/06/21 - 10:36


دستگیری قاچاقچیان چوب و متهمان حمله به نگهبان منابع طبیعی چمستان نور

در پی انتشار تصاویری از حمله بی رحمانه قاچاقچیان چوب در منطقه جنگلی چمستان شهرستان نور در فضای مجازی، رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری متهمان که با سلاح سرد اقدام به تهدید نگهبان منابع طبیعی کرده بودند خبر داد.

در پی انتشار تصاویری از حمله بی رحمانه قاچاقچیان چوب در منطقه جنگلی چمستان شهرستان نور در فضای مجازی، رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری متهمان که با سلاح سرد اقدام به تهدید نگهبان منابع طبیعی کرده بودند خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در پی انتشار تصاویری از حمله بی رحمانه قاچاقچیان چوب در منطقه جنگلی چمستان شهرستان نور در فضای مجازی که نشان می‌دهد قاچاقچیان حرفه‌ای با دو دستگاه خودروی نیسان با سلاح سرد و قمه و تهدید جانی نگهبان از ایست و بازرسی جنگلبانی چمستان در استان مازندران فرار می‌کنند موضوع در دستور کار پلیس و دستگاه قضا قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری قاچاقچیان چوب که اقدام به حمله به نگهبان منابع طبیعی در شهرستان چمستان کرده بودند اظهار کرد: با ورود دادستان چمستان به عنوان مدعی العموم و همکاری نیروی انتظامی قاچاقچیان چوب بازداشت شدند.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با قاچاقچیان چوب عنوان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق چوب موارد مهم به روسای ادارات منابع طبیعی بیان شده است و برای مدیران سهل انگار قطعا پرونده قضایی تشکیل و برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

اکبری با بیان اینکه احیا و حفاظت از حقوق مردم در حوزه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی از وظایف دستگاه قضایی است، افزود:متاسفانه سودجویان به روش های مختلف و برای منفعت بیشتر اقدام به قاچاق چوب و از بین بردن منابع طبیعی می کنند؛ قطع بی رویه درختان و قاچاق منابع طبیعی تجاوز به حقوق عامه مردم است و دستگاه قضایی استان در این زمینه ساکت نمی نشیند.

وی افزود: دادستان های سراسر استان در این زمینه قاطعانه برخورد می کنند و ما به جد پیگیر پرونده‌های قاچاق چوب و قطع درختان هستیم.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه در سال های اخیر بسیاری از مسائل، معضلات و علت های قاچاق چوب در استان را پیگیری کرده ایم تصریح کرد: به طور مستمر با مدیران کل منابع طبیعی و مدیران شهرستان‌ها در ارتباط هستیم و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

همچنین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران در جمع خبرنگاران از دستگیری سه تن از متهمین پرونده خبر داد و گفت: حسب دستور قضایی شناسایی و پیگرد قانونی این افراد در دستور کار پلیس قرار گرفت و سه تن از عاملین اصلی این حادثه دستگیر شدند و ۲ دستگاه خودروی مرتبط نیز توقیف و به پارکینگ انتظامی منتقل شد.

مجید زکریایی در ادامه تصریح کرد: دستور قضایی برای متهمان صادر شد و امیدواریم مجازاتی که برای این افراد در نظر می گیرند بازدارنده و پشیمان کننده برای مجرمین باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی