کد مطلب: 21810
  تاریخ انتشار:  1401/05/29 - 17:34


پیگیری پرونده قتل محیط بان نجفی تا حصول نتیجه

شهادت این محیطبانان عزیز، مسئولیت ما را در حفظ و صیانت از میراث طبیعی و زیست محیطی کشورمان افزون‌تر می‌کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای روشن شدن ابعاد قتل محیط بان نجفی و دستگیری و محاکمه عاملان آن تاکید کرد: ما حتما به پیگیری‌های خود تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد و امیدواریم مسببان این حادثه تلخ هرچه زودتر دستگیر و محاکمه شوند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در مراسم گرامیداشت محیطبان شهید برومند نجفی که ظهر امروز(۲۹ مردادماه) در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تسلیت شهادت این شهید حفاظت از طبیعت و محیط زیست ایران زمین گفت: محیطبان شهید برومند نجفی با آنکه از همکاران قراردادی سازمان حفاظت محیط زیست بود اما همواره برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست کشور عزیزمان ایران پرتلاش ظاهر می‌شد و سرانجام نیز جانش را در این راه در طبق اخلاص گذاشت.

وی با اشاره به دشواری‌های پیشه محیطبانی اظهارکرد: همه محیطبانان عزیز ما در گوشه و کنار این سرزمین در شرایط سخت آب و هوایی، توپوگرافی و حتی جیره‌ای به امر حفاظت و پاسداری از محیط زیست مشغولند.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه همه ما نسبت به محیط زیست و منابع طبیعی کشورمان مسئول هستیم، تصریح کرد: یک نفر در راه حفاظت از محیط زیست جانش را در طبق اخلاص می‌گذارد، یک نفر آبروی خود را و دیگری هم سرمایه‌های مادی‌اش را که هرسه این‌ها ارزشمند و در حکم مجاهدت هستند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: شهادت این محیطبانان عزیز، مسئولیت ما را در حفظ و صیانت از میراث طبیعی و زیست محیطی کشورمان افزون‌تر می‌کند.

سلاجقه در ادامه گفت: همه موقعیت‌ها، مقام‌ها و امتیازات گذرا و موقتی هستند و در نهایت همه ما «ارجعی الی ربک» خواهیم بود. پس بهتر آن است که تلاش کنیم اعمال ما مرضی درگاه حق تعالی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کلیدواژه‌هایی چون ولایتمداری، عدالت پروری، ظلم ستیزی و فسادستیزی که در احکام رییس جمهوری برای انتصاب اعضای هیات دولت و مدیران کشور مورد تاکید قرار می‌گیرد، گفت: این کلیدواژه‌ها خط مشی ما و مسیر حرکت ما در سازمان حفاظت محیط زیست را ترسیم می‌کنند و ما بر خود فرض می‌دانیم که در جهت تحقق آن‌ها گام برداریم، ولو اینکه در این راه از جان، آبرو و مال خود بگذریم.

معاون رییس جمهوری در ادامه با اشاره به روند پرونده شهید برومند نجفی خاطرنشان کرد: پس از اتفاقی که برای محیطبان ما افتاد و حکم قصاصی که در دادگاه برایش صادر شد، از تمام ظرفیت‌های استانی و ملی برای اثبات بی گناهی و شکستن حکم استفاده و به موازات آن تلاش کردیم که با حمایت مقامات استانی، ریش‌سفیدان منطقه و متنفذان محلی، رضایت خانواده مقتول را جلب کنیم.

وی افزود: بر این اساس فرمانده یگان حفاظت محیط زیست چندین بار به استان کرمانشاه سفر کرد و خود من هم یک بار به این استان رفتم و یک بار هم تلفنی با پدر مقتول صحبت کردم.

سلاجقه تصریح کرد: اگرچه سرانجام این حکم در دادگاه شکسته و اعاده دادرسی انجام شد اما متاسفانه اتفاقی تلخ رقم خورد و محیطبان عزیز ما به درجه رفیع شهادت نایل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پیگیری‌های گسترده‌ای که برای روشن شدن ابعاد این جنایت و دستگیری و محاکمه عاملین آن انجام داده است، تاکید کرد: ما حتما به پیگیری‌های خود تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد و امیدواریم مسببان این حادثه تلخ هرچه زودتر دستگیر و محاکمه شوند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی