کد مطلب: 21779
  تاریخ انتشار:  1401/05/25 - 10:40


استفاده از تمام ظرفیت‌های حقوقی برای شناسایی مقصران قتل محیط بان نجفی

هفته دولت فرصت مناسبی برای تبیین خدماتی است که مقام معظم رهبری به عنوان جهاد تبیین از مسئولان انتظار دارند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت از معاونان این سازمان و مدیران کل محیط زیست استان ها خواست در هفته دولت نسبت به تبیین دستاوردهای دولت مردمی در بخش محیط زیست اقدام کنند.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت که با حضور معاونان و مدیران کل محیط زیست استان‌ها که به‌صورت حضوری و ویدیوکنفرانسی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش و با اظهار تاسف از درگذشت دوتن از محیطبانان منطقه حفاظت شده ارسباران دراثر تصادف خودرو و حادثه قتل برومند نجفی محیطبان کرمانشاهی تاکید کرد: از تمامی ظرفیت‌های حقوقی و قضایی جهت بررسی اهمال کاری‌ها و شناسایی مقصران حادثه قتل مرحوم نجفی استفاده خواهیم کرد.

وی در عین حال بر اصلاح قانون حمایت از محیطبانان تاکید و تصریح کرد: این موضوع در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست و مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای تبیین خدماتی است که مقام معظم رهبری به عنوان جهاد تبیین از مسئولان انتظار دارند. متاسفانه طرح مباحث محیط زیستی در رسانه‌ها درجهت منفی خیلی پررنگ است می بایست بر اقدامات موثر و تلاش های صورت گرفته برای حفظ و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی هم مورد توجه قرار گیرد.

سلاجقه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سرفراز دولت، شهید محمدعلی رجایی و شهید محمدجواد باهنر تصریح کرد: انجام ۳۱ سفراستانی در دور اول سفرهای استانی رییس جمهوری، دستاوردها وموفقیت‌های قابل توجهی برای دولت مردمی به همراه داشته است و نشست‌های رییس جمهوری با مجمع نمایندگان استان‌ها نیز به‌طور کامل انجام شد.

وی به همه مدیران محیط زیست استان‌ها تاکید کرد: فعالانه در برنامه‌های هفته دولت مشارکت داشته باشید و به تبیین دستاوردهای دولت در این ۱۱ ماه بپردازید.‌

معاون رییس جمهوری در بخش دیگری ازسخنان خود به دیپلماسی گسترده دولت اشاره کرد و افزود: دولت از بدو شروع به کار، همت خود را برآن گذاشت که با وجود تحریم‌ها، رابطه مناسبی با کشورهای همجوار برقرارکند و با دیپلماسی مناسب توانست حرمت، کرامت ومصلحت نظام را حفظ کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزاری نشست وزرای محیط زیست از ۱۱ کشور منطقه را یکی از نمونه‌های عینی دیپلماسی محیط زیست دانست و گفت: نشست وزرا و مقامات ارشد محیط زیستی ۱۱کشور، پیش‌درآمدی در بحث تشکیل سازمان منطقه‌ای محیط زیست و درنهایت ایجاد دبیرخانه این سازمان و راه‌اندازی صندوقی بود که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

سلاجقه با اشاره به امضای چندین تفاهمنامه همکاری محیط زیستی با کشورهای منطقه، اظهار کرد: طی ۱۱ ماه اخیر، کشور ازانزوایی که بدخواهان ما به دنبال آن بودند، خارج شد و آنان دریافتند نمی‌توانند کشور و ملت ایران را با وجود تحریم‌های ظالمانه محدود کنند.

معاون رییس جمهوری در ادامه به قدرت نظامی کشور پرداخت و گفت: با روی کارآمدن دولت سیزدهم توانستیم قدرت نظامی  خود را به دنیا نشان دهیم. درحال حاضر دشمن از تمامی ظرفیت‌ها برای بی‌ثبات کردن بازارهای داخلی استفاده می‌کند اما مردم آگاهانه پشت تصمیمات دولت و نظام ایستادند و مسئولان مکلفند که خادم مردم باشند.

وی افزود: این دولت توانست با وجود تحریم‌ها، مجموعه‌ای ازفناوری های نوین ودانش بنیان را به کشورهایی درفراسوی خاورمیانه انتقال دهد.

سلاجقه تاکید کرد: درهفته دولت ازتمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای برای تبیین خدمات دولت در بخش محیط زیست استفاده شود. 

وی خطاب به مدیران محیط زیست استان‌ها گفت: اگر در جایی از پروژه‌های مخرب جلوگیری شده است، اعلام کنید بر اثر این کار چه میزان سرمایه کشور حفظ شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جذب فارغ‌التحصیلان محیط زیست در بخش HSE صنایع تصریح کرد: صنایع و معادن مکلفند در بخش  HSE خود از کارشناسان و فارغ التحصیل محیط زیست استفاده کنند.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه ما باید روحیه و امید به مردم بدهیم اما در این راه به هیچ عنوان اغراق نکنیم، تاکید کرد: ما وظیفه داریم در بحث سند تحول دولت مردمی، اقدامات و عملکرد دولت را به‌طور کامل تبیین کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی در نهایت صداقت و امانت، اقدامات انجام شده را با مردم در میان بگذاریم.

انتهای پیام

گزارش: لیدا ایاز

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی