کد مطلب: 21773
  تاریخ انتشار:  1401/05/24 - 15:12


خسارت آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در اروپا بی‌سابقه بوده است

بررسی ها نشان می دهد خسارتهای ناشی از وقوع آتش سوزی‌های جنگلی در اروپا در سال ۲۰۲۲ بی‌سابقه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد خسارتهای ناشی از وقوع آتش سوزی‌های جنگلی در اروپا در سال ۲۰۲۲ بی‌سابقه بوده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، آمارهای اتحادیه اروپا حاکی از آن است که در سال جاری نزدیک به ۶۶۰ هزار هکتار از اراضی اروپا به دلیل وقوع آتش‌ سوزی‌های جنگلی تخریب شده است. این میزان از خسارت از سال ۲۰۰۶ بی سابقه بوده است.

رکورد پیشین بیشترین خسارت وارد شده به اراضی ناشی از آتش سوزی‌های جنگلی مربوط به سال ۲۰۱۷ بوده که ۴۲۰ هزار و ۹۱۳ هکتار در آتش سوخت.

"عیسی سان میگل" هماهنگ کننده سیستم اطلاعات آتش سوزی جنگل های اروپا (EFFIS) گفت: وضعیت خشکسالی و دمای بالا طی سال جاری کل مناطق اروپا را تحت تاثیر قرار داد و وضعیت کلی منطقه نگران کننده است و این در حالیست که هنوز در میانه فصل آتش سوزی هستیم.

وی افزود: از سال ۲۰۱۰ شاهد روندی هستیم که به سمت وقوع آتش سوزی های بیشتر در اروپای مرکزی و شمالی حرکت می کنیم و شعله‌های آتش در کشورهایی گزارش شده که معمولا در قلمرو خود چنین آتش سوزی‌هایی را تجربه نمی کنند.

آمارهای EFFIS نشان می دهد: رومانی، اتریش و آلمان از جمله این کشورها هستند.

در سال جاری اسپانیا بیشترین آسیب ناشی از وقوع آتش سوزی‌های جنگلی را متحمل شده است. بر اثر وقوع این حوادث ۲۴۴ هزار و ۹۲۴ هکتار زمین نابود شده است و پس از آن رومانی (۱۵۰ هزار و ۵۲۸ هکتار) و پرتغال (۷۷ هزار و ۲۹۲ هکتار) قرار دارند.

سرویس نظارت بر جو کوپرنیک اتحادیه اروپا (CAMS) روز جمعه در هشداری اعلام کرده بود که بخش‌های وسیعی از غرب اروپا اکنون با خطر شدید آتش سوزی مواجه است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان