کد مطلب: 21756
  تاریخ انتشار:  1401/05/23 - 10:15


واکنش سازمان محیط زیست به قتل محیط بان نجفی

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تاکید کرد: ما باید بتوانیم امنیت محیطبانان خود را در صورت استفاده بجا و قانونی از سلاح خود در حین انجام وظایف قانونی شان به طور کامل تامین کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: بر خلاف ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان در پرونده محیطبان نجفی، یک بعدی جلو رفته است، ما هر دو بعد را دنبال کردیم یعنی هم اقداماتی برای شکستن رای انجام دادیم و هم تلاش کردیم رضایت اولیای دم را جلب کنیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جمشید محبت خانی با اشاره به اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص روند پرونده محیطبان نجفی گفت: ما از ابتدای تشکیل این پرونده چندین بار برای اخذ رضایت از خانواده مقتول فلاحی به کرمانشاه سفر کردیم. یک بار هم به همراه دکتر سلاجقه - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - به این استان رفتیم و با بزرگان، ریش سفیدان، متنفذین و مسوولان استانی دیدار کردیم و آنان قول دادند که برای اخذ رضایت از خانواده مقتول تلاش کنند و این کار را هم کردند.

وی تصریح کرد: بر خلاف ادعای برخی از رسانه‌ها مبنی بر اینکه سازمان در این پرونده یک بعدی جلو رفته است، ما هر دو بعد را دنبال کردیم یعنی هم اقداماتی برای شکستن رای انجام دادیم و هم تلاش کردیم رضایت اولیای دم را جلب کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست افزود: پس از دیدارهای متعدد ما با اولیای دم و نیز تلاش‌های گسترده مقامات و ریش سفیدان محلی، پدر مرحوم فلاحی مرتب می‌گفت باید محیطبان نجفی پای چوبه دار بیاید و من آنجا رضایت می دهم. موردی که در جلسه امروز دادگاه هم تکرار کرده است که البته می‌توانست یک ترفند باشد.

محبت‌خانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما موضوع قتل محیطبان نجفی را از دو وجه دنبال می کنیم؛ اول آنکه از مقامات ذیربط پیگیر هستیم که قاتل هرچه زودتر دستگیر شود. در این زمینه دادستانی کرمانشاه حکم دستگیری را صادر کرده است و عوامل انتظامی استان هم پیگیر هستند که در اسرع وقت قاتل را دستگیر کنند.

وی ادامه داد: موضوع دوم این است که چرا باید محیطبان به این راحتی آن هم در مقابل مجتمع قضایی که می‌بایست ضریب امنیت بالایی داشته باشد، مورد سوء قصد قرار بگیرد؟ این سوالی است که محیطبانان مرتب از خود من می پرسند چراکه برای جامعه محیطبانی کشور ایجاد نگرانی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تاکید کرد: ما باید بتوانیم امنیت محیطبانان خود را در صورت استفاده بجا و قانونی از سلاح خود در حین انجام وظایف قانونی شان به طور کامل تامین کنیم.

وی درباره حادثه قتل محیطبان «برومند نجفی» پس از برگزاری جلسه دادگاهش با بیان اینکه من خبر قتل محیطبان نجفی را وقتی در دفتر خودم بودم، دریافت کردم، اظهار کرد: روز گذشته اولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محیطبان نجفی بود و قاضی پرونده، اولیای دم یعنی خانواده فلاحی را احضار کرده و از زندان نیز خواسته بود که محیطبان را به دادگاه بیاورند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست افزود: پس از برگزاری جلسه دادگاه و آنطور که شهود روایت کرده‌اند، در زمانی که ماموران قصد انتقال محیطبان نجفی از مجتمع قضایی کرمانشاه به زندان را داشتند، یکی از اقوام مقتول به سرباز زندان که محیطبان را همراهی می کرد، حمله ور شده است و او را از ناحیه دست مجروح می کند. در همین زمان پدر مقتول هم با سلاح گرم که احتمالا کلاشینکف بوده به سمت محیطبان نجفی تیراندازی  و او را به قتل می رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست به گفته محبت خانی در حال حاضر قاتل محیطبان نجفی (فلاحی) و کسی که به سرباز زندان حمله کرده، متواری هستند و تحت تعقیب قرار دارند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی