کد مطلب: 21725
  تاریخ انتشار:  1401/05/18 - 11:22


ثبت بالاترین دمای کره زمین در "الجهرای" کویت

رسانه­‌های محلی کویت اعلام کردند که این کشور هفته گذشته رکورد گرم ترین نقطه روی زمین را در شهر "الجهرا" در استان "جهرا"ی خود ثبت کرد.

رسانه­‌های محلی کویت اعلام کردند که این کشور هفته گذشته رکورد گرم ترین نقطه روی زمین را در شهر "الجهرا" در استان "جهرا"ی خود ثبت کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کویت پس از ثبت رکورد دمای ۵۳ درجه سانتیگراد در شهر الجهرا و اعلام این شهر به عنوان گرم ترین مکان در کره زمین در هفته گذشته، همچنین دومین رکورد را در شهر "صلیبیه" واقع در همین استان با ثبت دمای ۵۲.۱ درجه تجربه کرده است.

گزارش‌ها حاکیست که پس از دو شهر الجهرا و صلیبیه در استان جهرای کویت، آبادان در ایران با ثبت دمای ۵۱ درجه سانتیگراد و شهر ناصریه در عراق با دمای ۵۰.۸ درجه سانتیگراد رکوردهای بعدی را داشته‌اند.

بنابر اعلام رسانه­‌های کویتی، دمای هوای کویت از امروز (سه ­شنبه) تا پنج­ شنبه بسیار گرم خواهد بود و وزش بادهای شمال غربی همراه با گرد و غبار، باعث کاهش دید خواهد شد. همچنین دمای هوا در برخی مناطق بین ۴۸ تا ۵۰ درجه سانتیگراد پیش ­بینی می­ شود.

کارشناسان می‌گویند این نخستین باری نیست که الجهرا رکورد گرمترین نقطه روی زمین را از آن خود می‌کند.

در اوایل خرداد ماه نیز این شهر با تجربه گرمای ۵۰ درجه سانتیگراد، بالاترین دما را ثبت کرده بود و پس از آن شهر "الوفره" با ۴۹.۷ درجه سانتیگراد قرار داشت.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان