کد مطلب: 21722
  تاریخ انتشار:  1401/05/17 - 19:43


تصمیم یک باغ‌وحش برای فروش ۱۲ قلاده شیر در پاکستان

مسئولان باغ وحشی در کشور پاکستان تصمیم گرفته‌اند تا ۱۲ قلاده شیر حاضر در این باغ وحش را به مجموعه‌داران خصوصی بفروشند.

مسئولان باغ وحشی در کشور پاکستان تصمیم گرفته‌اند تا ۱۲ قلاده شیر حاضر در این باغ وحش را به مجموعه‌داران خصوصی بفروشند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، یک باغ‌وحش در پاکستان هفته آینده ۱۲ قلاده شیر را برای فروش به مجموعه‌داران شخصی به حراج می‌گذارد تا علاوه بر درآمدزایی برای پوشش هزینه‌ها، فضای بیشتری را برای سایر حیوانات فراهم کند.

مسئولان این باغ‌وحش می‌گویند درحال حاضر تعداد گربه‌سانان بزرگ در آنجا به قدری است که شیرها و ببرها برای دسترسی به فضای آزاد باید به نوبت بیرون بروند. این باغ وحش در حال حاضر ۲۹ قلاده شیر، شش قلاده ببر و دو جگوار را در خود جای داده است.

حامیان محیط‌زیست با فروش شیرها مخالف هستند؛ در این میان گروه زیست‌محیطی «صندوق جهانی طبیعت» گفته که باید این موجودات به باغ‌وحش‌های دیگر منتقل شوند، یا شیرهای ماده عقیم‌سازی شوند یا به آنها قرص‌های پیشگیری از بارداری داده شود.

همچنین در گزارشی درباره این تصمیم نوشت: «نگهداری از شیرها، ببرها و دیگر حیوانات وحشی عجیب و غریب به عنوان حیوان خانگی در پاکستان غیرمعمول نیست چراکه افراد ثروتمند با این کار تلاش می‌کنند تا وضعیت مالی مرفه خود را نمایش دهند. صاحبان ثروتمند این جانوارن تصاویر و کلیپ‌هایی ویدئویی از حیوانات گربه‌سان بزرگ خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. »

مقامات باغ وحش مبلغ پایه برای هر قلاده شیر را ۱۵۰ هزار روپیه پاکستان برابر با حدود ۷۰۰ دلار آمریکا تعیین کرده‌اند اما امیدوارند که هر یک از این حیوانات حدود دو میلیون روپیه که معادل حدود ۹ هزار دلار آمریکا است به فروش برسند.  با این حال طبق اعلام مدیران باغ وحش هرکسی نمی‌تواند در این حراجی شرکت کنند و خریداران باید اثبات کنند که سرپناه، امکانات و ابزار لازم برای مراقبت از این حیوانات را در اختیار دارند. آنها همچنین باید مشخصات خود را نزد مقام‌های استانی به ثبت برسانند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان