کد مطلب: 21715
  تاریخ انتشار:  1401/05/16 - 15:37


حریق "مک‌کینی" در کالیفرنیا ۹۰ خانه را ویران کرد

طبق ارزیابی­ های محلی از ۲۷۴ سازه­ای که تاکنون بازرسی شده است، ۸۷ خانه و ۴۷ ساختمان دیگر- از جمله گاراژها و ساختمان های تجاری - تخریب شده اند.

وقوع آتش سوزی وسیع موسوم به "مک‌کینی" در کالیفرنیای آمریکا به حدود ۹۰ خانه خسارات جدی وارد کرده و یک هفته پس از شعله‌ور شدن آن در جنگل ملی کلامات، تاکنون تنها ۳۰ درصد این حریق مهار شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، همچنین انتظار می­ رود شرایط گرم وخشک فعلی تا آخرهفته ادامه داشته باشد.

این آتش سوزی که تاکنون بزرگترین آتش سوزی کالیفرنیا در سال جاری میلادی بوده، در ۲۹ ژوئیه در جنگلی واقع در نزدیکی مرز کالیفرنیا- اورگان رخ داد و به سرعت رشد کرد و بادهای ناشی از رعد و برق به آن دامن زدند.

گزارش­ها حاکیست تا عصر روز گذشته (شنبه)، بیش از ۶۰ هزار هکتار زمین در آتش سوخت و ۳۰ درصد این حریق مهار شد. همچنین، بیش از ۲۴۰۰ پرسنل آتش نشانی در عملیات اطفای حریق شرکت دارند.

طبق ارزیابی­ های محلی از ۲۷۴ سازه­ای که تاکنون بازرسی شده است، ۸۷ خانه و ۴۷ ساختمان دیگر- از جمله گاراژها و ساختمان های تجاری - تخریب شده اند.

همچنین گزارش شد که به چهار سازه دیگر خسارت جزئی وارد شده است و بررسی بیش از ۵۰ درصد خسارات وارده تکمیل شده است.

با توجه به شرایط آب و هوایی گرم، مرطوب و خشک و همچنین وزش بادهای پایین شیب؛ انتظار می­رود آتش سوزی در آخر هفته و تا اوایل هفته آینده ادامه یابد. همچنین با وجود احتمال وقوع رعد و برق، همچنان بارش باران  پیش بینی نمی‌­شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان