کد مطلب: 21702
  تاریخ انتشار:  1401/05/12 - 15:01


کاهش آمار فوتی‌های گرمای هوا در هند برغم موج گرما

دولت هند اعلام کرد: میزان دما در طول فصل باران های موسمی در این کشور طی قرن جاری افزایش یافته و این کشور ممکن است در آینده بیشتر شاهد موج گرما باشد.

دولت هند اعلام کرد: میزان دما در طول فصل باران های موسمی در این کشور طی قرن جاری افزایش یافته و این کشور ممکن است در آینده بیشتر شاهد موج گرما باشد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اما در گزارش دولت هند آمده است که مرگ و میر ناشی از گرما در سال های اخیر کاهش یافته است.

هند امسال گرمترین ماه مارس را در بیش از یک قرن گذشته تجربه کرد و دمای هوا در ماه‌های آوریل و مه به ‌طور غیرمعمولی بالا بود که بیشتر به دلیل تغییرات آب و هوایی است. بنابر اعلام دولت، موج گرما بیشتر بین ماه‌های آوریل و ژوئن متداول است.

وزیر علوم و فناوری هند گفت: متوسط ​​دما در طول فصل باران های موسمی طی دو دهه اخیر رو به افزایش است. رویدادهای مکرر ال‌نینو در آینده ممکن است منجر به موج گرمای مکرر و طولانی مدت در کشور شود.

گفته شده میانگین دمای هند در طول فصل باران های موسمی ژوئن-سپتامبر از کمتر از 28 درجه سانتیگراد در سال 2001 به 28.4 درجه سانتیگراد در سال گذشته افزایش یافته است.

با این حال، مرگ و میر ناشی از موج گرما در سال‌های اخیر کاهش یافته است. از ابتدای سال جاری تا ماه جولای، هند 24 مورد مرگ و میر ناشی از گرما را ثبت کرده است، سال گذشته فوت ناشی از گرما در این کشور ثبت نشده و این آمار در سال 2020، 25 مورد بوده است. این درحالیست که در سال 2019، 505 مورد فوت گزارش شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان