کد مطلب: 21676
  تاریخ انتشار:  1401/05/08 - 10:57


سیل و بارش شدید، جان ۱۶ نفر را در کنتاکی آمریکا گرفت

در ایالت کنتاکی آمریکا دست کم ۱۶ نفر در پی جاری شدن سیل ناگهانی کشته شدند.

در ایالت کنتاکی آمریکا دست کم ۱۶ نفر در پی جاری شدن سیل ناگهانی کشته شدند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این سیل که فرماندار کنتاکی آن را "بی‌سابقه" خوانده نتیجه باران‌های شدیدی بود که در مناطق شرق این ایالت آمریکا در مدت زمان اندکی چندین سانتیمتر آب روی زمین جاری کرد.

اندی بشیر، فرماندار کنتاکی گفته انتظار می‌رود شمار قربانیان با فروکش کردن گل و لای و امکان جستجوی بیشتر، بالا برود.

امدادگران در چند ساعت گذشته بیش از ۳۰۰ نفر را نجات داده‌اند. همچنین شش کودک در میان ۱۶ قربانی این سیلاب گزارش شده‌اند.

سیل در کنار خودروها، بسترجاده‌ها و صدها خانه‌ها، دکل‌های برق را هم با خود برده و عصر جمعه گزارش شد که حدود ۲۳ هزار نفر هم اکنون بدون برق مانده‌اند.

بخشی از شهرهای در مسیر سیلاب نیز زیر آب رفته‌اند و بسیاری از مناطق هم غیرقابل دسترس هستند.

آن طور که فرماندار کنتاکی می‌گوید این سیل ناگهانی نتیجه بارش‌های شدید یک هفته گذشته بود و ظرف چند ساعت در مسیر خود صدها خانه را از جا کند و با خود به فرودست برد.

رودخانه‌ها بالا آمده و از مردم محلی خواسته شده طی دو روز آخر هفته هم از نزدیک شدن به حاشیه رودها پرهیز کنند چرا که هنوز احتمال جاری شدن سیل‌های ناگهانی وجود دارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه خسارات ناشی از این سیل را «فاجعه طبیعی عمده» طبقه‌بندی کرد و دستور داد از محل بودجه فدرال به دولت محلی برای عملیات امداد و کمک به سیل‌زدگان کمک شود.

سازمان هواشناسی آمریکا بارندگی‌های بیشتری برای این مناطق طی چند روز آینده پیش بینی کرده و به همین علت فرماندار کنتاکی از مردم ایالتش خواسته برای تخلیه فوری یا پناه گرفتن در صورت جاری شدن سیل ناگهانی از اکنون آمادگی داشته باشند و برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان