کد مطلب: 21674
  تاریخ انتشار:  1401/05/07 - 17:02


گرمایی که رکوردها را در انگلیس شکست

این کارشناسان مدل‌های پیچیده آب و هوایی را برای تعیین میزان تشدید انتشار گازهای گلخانه‌ای و تاثیر آن بر موج گرما بررسی کرده‌اند.

براساس نتایج مطالعه جدیدی که روز گذشته (پنج‌شنبه) منتشر شد، موج گرمای بی‌سابقه و ثبت رکورد افزایش دمای ۴۰ درجه سانتیگراد برای بریتانیا؛ کشوری که به تابستان‌های سوزان عادت ندارد، بدون تأثیر تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت‌های انسانی "بسیار بعید" بود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، گروهی از دانشمندان و کارشناسان برجسته مطالعات آب و هوایی که گرمای بی‌سابقه این ماه در سراسر بریتانیا را بررسی می‌کنند در یک تحقیق تازه به این نتیجه رسیده اند که افزایش دمای بی سابقه در این منطقه، پیامد مستقیم تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت‌های بشر بوده است.

این کارشناسان مدل‌های پیچیده آب و هوایی را برای تعیین میزان تشدید انتشار گازهای گلخانه‌ای و تاثیر آن بر موج گرما بررسی کرده‌اند.

گرمای ۴۰ درجه در انگلیس ناشی از تغییرات آب و هوایی

آنها می‌گویند که بدون تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت انسان، افزایش دمای هوا به رکورد ۴۰ درجه سانتیگراد نمی‌رسید بلکه حتی تا ۴ درجه سردتر می‌شد.

فریدریک اِتو، دانشمند آب و هوایی در کالج امپریال لندن و یکی از نویسندگان این گزارش، گفت: امروز این یک رویداد طبیعی نادر است و بدون تغییرات اقلیمی، وقوع چنین موج گرمایی در این منطقه بسیار بعید بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان