کد مطلب: 21670
  تاریخ انتشار:  1401/05/07 - 11:23


بارش‌های سیل‌آسا و نادر در امارات و قطر

این شرایط نامساعد آب و هوایی همچنین اداره هواشناسی امارات متحده عربی را بر آن داشت تا با توجه به "رویدادهای آب و هوایی خطرناک" که انتظار می رود ادامه یابد، هشدار قرمز صادر کند.

در یک رویداد طبیعی نادر، قطر و امارات متحده عربی روز گذشته (پنجشنبه) تحت تاثیر باران‌های شدید قرار گرفتند که باعث جاری شدن سیل در خیابان‌ها شد و بسیاری از ساکنان را مجبور کرد در مقابل سیل غیرعادی تابستانی به هتل‌ها پناه ببرند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بارش باران منجر به جاری شدن سیل ناگهانی در بخش‌های شرقی امارات شد که به خانه‌ها آسیب رساند و وسایل نقلیه را با خود برد.

این شرایط نامساعد آب و هوایی همچنین اداره هواشناسی امارات متحده عربی را بر آن داشت تا با توجه به "رویدادهای آب و هوایی خطرناک" که انتظار می رود ادامه یابد، هشدار قرمز صادر کند.

شبکه العربیه انگلیسی گزارش داد که اداره مدیریت بلایای امارات متحده عربی با بیش از ۲۰ هتل هماهنگ می کند تا ۸۲۷ واحد را فراهم کند که بتواند بیش از ۱۸۸۵ نفر را که در اثر سیل آواره شده اند، در خود جای دهد.

به گفته سازمان مدیریت بلایا، حداقل ۸۷۰ نفر در شارجه و فجیره نجات یافتند و حداقل به ۳۸۹۷ نفر در مجموع سرپناه داده شده است. این رسانه گزارش داد که هیچ تلفات یا جراحت جدی ثبت نشده است، زیرا خسارات فقط مادی بوده است.

مقامات امارات متحده عربی برای پاکسازی خیابان‌های آب‌گرفته تلاش می‌کنند و از ساکنان می‌خواهند هوشیار باشند و از قرار گرفتن در مسیر دره‌ها، سدها و کوه‌هایی که همچنان جریان شدید آب را نشان می‌دهند، دوری کنند.

به گزارش روزنامه داون پاکستان، باران سیل آسا در حدود شش روز اخیر باعث اختلال عمده در سراسر امارات شمالی شده است که منجر به آبگرفتگی جاده ها و بسته شدن آنها، سرریز شدن مسیل ها و وارد آمدن خسارت به خانه ها شده است.

در همین حال در پایتخت قطر نیز در پی بارش شدید باران طی روزهای اخیر که خیابان های دوحه را زیر آب برد، بسیاری از فعالیت ها متوقف شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان