کد مطلب: 21664
  تاریخ انتشار:  1401/05/06 - 09:20


تعلل طرف عراقی در صدور مجوز همکاری برای اطفای حریق "هورالعظیم"

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست از تعلل طرف عراقی برای کمک ایران به منظور مهار حریق تالاب هورالعظیم خبر داد.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست از تعلل طرف عراقی برای کمک ایران به منظور مهار حریق تالاب هورالعظیم خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مجتبی ذوالجودی اظهار کرد: آتش‌سوزی در بخش عراقی هورالعظیم، مشکلاتی برای مردم خوزستان ایجاد کرده است که در دو سه هفته گذشته در این راستا جلسه حضوری با وزیر محیط زیست عراق داشتیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قاطعانه گفتند که دولت عراق باید اقداماتی انجام دهد. اکنون نیز که آتش‌سوزی زیاد شده است، مرتبا با وزارت امور خارجه ارتباط داشته‌ایم تا مجوز لازم اخذ شود و به همراه کارشناسان عراق در زمینه اطفای حریق کمک کنیم.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: استانداری خوزستان نیز اقدامات اساسی در این زمینه انجام داده و در حال فراهم آوردن هواپیمای آب‌پاش هستند.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست نیز مرتب با وزارت امور خارجه در ارتباط است و چهارشنبه این هفته نیز جلسه‌ای با  مدیرکل روابط بین‌الملل سازمان حفاظت محیط زیست داشتیم و پیگیری‌ها در حال انجام است اما طرف عراقی مقداری تعلل دارد؛ امیدواریم تا هفته آینده مجوز اخذ شود.

 انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی