کد مطلب: 21440
  تاریخ انتشار:  1401/03/31 - 13:56


ساخت بزرگ‌ترین پروژه خورشیدی جهان

فیلیپین به افزودن یکی از برترین سایت‌های خورشیدی جهان نزدیک شده است.

فیلیپین به افزودن یکی از برترین سایت‌های خورشیدی جهان نزدیک شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از بیزنس، تامین‌کننده تجهیزات انرژی خورشیدی فیلیپین با هدف کمک به برآوردن تقاضای فزاینده انرژی و کمک به دور شدن از زغال‌سنگ، گامی بیشتر به سمت گسترش گسترده ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برداشته است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیشنهادهایی برای قرارداد انرژی ارائه کرده است که در صورت تایید توسط مشتریان و تنظیم‌کننده‌ها، به‌طور بالقوه ۹ گیگاوات ساعت در سال خواهد بود و امکان ادامه فهرستی از ۱۰ گیگاوات پروژه‌های خورشیدی را فراهم می‌کند.

لازم‌به‌ذکر است که این رویدادها عمدتا بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۶ شروع به کار خواهند کرد.

به گفته این شرکت، تسهیلات برنامه‌ریزی شده به رفع کمبود بالقوه برق و افزایش چشمگیر تولید انرژی تجدیدپذیر در این کشور کمک می‌کند.

در این بیانیه آمده است که داده‌های دولتی نشان می‌دهد، فیلیپین در پایان سال گذشته ۱۱۲۷ مگاوات ظرفیت خورشیدی متصل به شبکه داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ و بریتیش پترولیوم، فیلیپین حدود ۵۷ درصد از برق خود را از زغال سنگ تامین می‌کند و معادل ۲۹ میلیون تن سوخت با کیفیت بالا می‌سوزاند.

تامین‌کننده تجهیزات انرژی خورشیدی فیلیپین در حال ساخت ۳.۵ گیگاوات انرژی خورشیدی و ۴.۵ گیگاوات ساعت ذخیره باتری با میلیاردر انریکه رازون است.

این شرکت خاطرنشان کرد که این رویداد به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه خورشیدی جهان توصیف شده است.

واحد دیگری در حال توسعه یک مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی در استان نوئه‌وا اکیجا در فیلیپین است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار سایر رسانه ها