کد مطلب: 20391
  تاریخ انتشار:  1401/03/22 - 15:10


سازمان بنادر و دریانوردی مجری تخصصی عملیات لایروبی خلیج گرگان است

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌ها گفت: مطابق با وظایف تعیین شده در طرح جامع پنج ساله برای احیای خلیج گرگان، اجرای عملیات لایروبی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌ها گفت: مطابق با وظایف تعیین شده در طرح جامع پنج ساله برای احیای خلیج گرگان، اجرای عملیات لایروبی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مجتبی ذوالجودی در خصوص اجرای عملیات لایروبی یا همان طرح تسهیل ارتباط آب بین دریا و خلیج گرگان گفت: با توجه به مصوبه سفر رئیس جمهوری همچنین مصوبه سومین و چهارمین جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور در خصوص طرح جامع پنج ساله (۱۳۹۹-۱۴۰۳) احیاء مجموعه تالاب‌های میانکاله و خلیج گرگان،در راستای رفع چالش های تالاب میانکاله و خلیج گرگان  دستگاه‌های مسئول انجام پروژه‌های طرح جامع، برای هر اقدام مشخص شدند و وظیفه انجام تکالیف خود را دارند. 

وی اضافه کرد: مطالعات سناریوهای ممکن و برتر و ارایه طرح اجرایی برای تسهیل ارتباط بین دریا و خلیج گرگان بر همین مبنا به عهده  پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی گذاشته شد که با کمک بعضی دانشگاه های  کشور مطالعات انجام گرفته است. با تایید نتایج مطالعات در ستاد، انجام لایروبی خلیج گرگان بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی (وزارت راه و شهرسازی) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ذوالجودی در پایان اظهار کرد: بر مبنای مصوبات سفر رییس جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست هم همکاری را در این خصوص انجام خواهد داد و به‌طور مستمر از طریق مکاتبات، برگزاری جلسات ذیل ستاد ملی و دریافت گزارش پیشرفت کار این طرح در ستاد ملی تالاب‌ها، از طریق ادارات کل استانی بر روند اجرای طرح نظارت می‌کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی