کد مطلب: 20351
  تاریخ انتشار:  1401/03/16 - 12:40


آموزه‌های دینی و بومی ایران حکایت از احترام ویژه به طبیعت دارد

آموزه های دینی – الهی و دانش بومی سرزمین زرخیز ایران حکایت از احترام ویژه دین اسلام و مردمان این سرزمین به عناصر آب، خاک، گیاه، هوا و جانور دارد .

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی با تبریک آغاز هفته محیط زیست گفت: آموزه های دینی – الهی و دانش بومی سرزمین زرخیز ایران حکایت از احترام ویژه دین اسلام و مردمان این سرزمین به عناصر آب، خاک، گیاه، هوا و جانور دارد .

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از سازمان حفاظت محیط‌زیست؛ در متن پیام  علی سلاجقه آمده است: روز پنجم ژوئن مصادف با پانزدهم خردادماه هرسال در تاریخ سازمان ملل به عنوان روز محیط زیست ثبت شده است.

وی گفت: هرچند این روز نمادین برگرفته از محتوا و مصوبات کنفرانس استکهلم سوئد توسط سازمان ملل متحد در ۵۰ سال قبل است اما آموزه های دینی – الهی و دانش بومی سرزمین زرخیز ایران حکایت از احترام ویژه دین اسلام و مردمان این سرزمین به عناصر آب، خاک، گیاه، هوا و جانور دارد .

وی اظهارداشت: پیش از آنکه جهان صنعت زده به ماتم سرمایه های حیاتی خویش که ناشی از تفکر بهره کشی و سرمایه داری غربی است، بنشیند، بر اساس فطرت انسان که همان طبیعت اصل است و با بهره گیری از احادیث، روایات و سخنان نغز و پندآموز، اهمیت این عناصر اصلی حیات و حفظ و ارتقای آن را به نسل بشر گوشزد کرده و در نهایت در قالب اصل مترقی پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، این وظیفه سنگین را تبیین و بر امانی بودن آن تاکید می کند.

سلاجقه ادامه داد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، این روز را به محضر همه همکاران خدوم سازمان حفاظت محیط زیست کشور، و ملت شریف و طبیعت دوست ایران اسلامی تبریک عرض می نماییم و با محور قرار دادن شعار "محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه" به روح بلند همه شهدای والامقام، بالاخص شهدای محیطبان ایران عزیزمان درود می فرستیم و با روح بلندشان میثاق می بندیم که با انجام سریع و به موقع وظایف، پاسدار و محیطبانی پرتلاش برای محیط زیست ایران سربلندمان باشیم.
 
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری