کد مطلب: 20238
  تاریخ انتشار:  1401/02/25 - 10:27


رفع تصرف ۶۱۷۴ متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رفع تصرف ۶۱۷۴ مترمربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه، در شهرستان ازنا خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رفع تصرف ۶۱۷۴ مترمربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه، در شهرستان ازنا خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سالاروند، اظهار کرد: ۶۱۷۴ متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری حقوقی یگان حفاظت این منطقه و دستور مقام قضایی از متخلف رفع تصرف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، افزود: این متخلف تصرف اراضی ملی، توسط دستگاه قضا به پرداخت جزای نقدی به میزان ۲۵ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اراضی ملی را جزو انفال و حقوق عامه مردم دانست و اظهار کرد: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان است و این اداره‌کل با هرگونه دخل و تصرف در عرصه‌های طبیعی به ویژه مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره‌کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال الهی دستخوش تخریب و تجاوز قرار گیرند. 

وی عنوان کرد: پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی حدود ۲۴ هزار و ۴۴۴ هکتار، منطقه‌ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه‌های نسبتاً مرتفع و دره‌های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ است.

وی عنوان کرد: قوچ و میش وحشی از اصلی‌ترین پستانداران این منطقه به شمار می‌رود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی