کد مطلب: 20197
  تاریخ انتشار:  1401/02/17 - 13:17


۷ سرفصل اقدامات محیط زیستی شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱

در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۷۵۲ میلیارد ریال بودجه جهت انجام پروژه‌های محیط زیستی به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و ادارات محیط زیست مناطق ۲۲ گانه اختصاص داده شده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: پیرو ابلاغ بودجه سال ۱۴۰۱ و با عنایت به تاکید شهردار تهران بر بهبود کیفیت زندگی شهروندان هفت سرفصل کلی اقدامات محیط زیستی شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، شینا انصاری با اشاره به بررسی اقدامات حوزه محیط زیست و توسعه پایدار مناطق ۲۲ گانه، برنامه ریزی اقدامات اجرایی سال ۱۴۰۱ را در ۷ سرفصل تشریح کرد و گفت: ترویج استفاده از انرژی های نو، بهبود سیستم‌های روشنایی گرمایشی و سرمایشی با هدف کاهش مصرف انرژی، اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی و استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب به منظور صرفه‌جویی و مدیریت منابع آبی در خدمات شهری، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای کاهش آلودگی هوا، کنترل و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی (هوا، آب، خاک و صدا) و پایش آن‌ها در شهر تهران، ترویج آموزش‌های همگانی و ارتقای سطح مشارکت و فرهنگ عمومی شهروندان در مدیریت و نگهداشت پایدار شهر، بهبود مستمر راندمان بازیابی منابع و انرژی بر پایه اصول توسعه پایدار سرفصل‌های کلی اقدامات اجرایی این اداره کل است.

وی افزود: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برای بررسی اقدامات انجام شده سال ۱۴۰۰ و برنامه‌ریزی اقدامات اجرایی سال ۱۴۰۱ اقدام به برگزاری سلسله جلسات با مناطق ۲۲ گانه در حوزه‌های برنامه‌ریزی، آموزش و توانمندسازی، مدیریت انرژی، شناسایی و پایش منابع آلاینده و ارزیابی و استانداردها کرده است.

انصاری خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۷۵۲ میلیارد ریال بودجه جهت انجام پروژه‌های محیط زیستی به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و ادارات محیط زیست مناطق ۲۲ گانه اختصاص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پایان یادآور شد: بیشترین بودجه مصوب در حوزه محیط زیست متعلق به توسعه انرژی‌های نو و طراحی و اجرای روش‌های بازیافت و بازچرخانی آب و سیستم‌های تصفیه فاضلاب است که در مجموع حدود نیمی از اعتبارات موجود است. در این جلسات تمام اقدامات محیط زیستی مناطق ۲۲ گانه در سال ۱۴۰۰، چالش‌ها و فرصت‌های موجود در اجرای پروژه‌ها در سطح شهر تهران مورد بررسی و راهکارهای پیشنهادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری