کد مطلب: 20160
  تاریخ انتشار:  1401/02/09 - 10:18


رگبار باران در اکثر استان‌های کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که در روز جاری (جمعه) رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که در روز جاری (جمعه) رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز جمعه(نهم اردیبهشت) در بخش هایی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل،کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، لرستان، زنجان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، ارتفاعات ودامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، زنجان، البرز، تهران و سمنان رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت،  در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و در مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه(۱۰ اردیبهشت) این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده  در  استان های کرمان، هرمزگان، یزد، گلستان، خراسان شمالی و رضوی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه روز یکشنبه (۱۱ اردیبهشت) سامانه بارشی عمدتا در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود، گفت: همچنین دوشنبه(۱۲ اردیبشهت) و با شدت کمتر سه شنبه (۱۳ اردیبهشت) در نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: جمعه و شنبه (۹ و ۱۰ اردیبهشت)، در بخش هایی از جنوب، جنوب شرق، شرق،شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز افزایش سرعت باد ودر نواحی مستعد، خیزش گردوخاک انتظار می‌رود و همچنین یکشنبه (۱۱ اردیبهشت) نیز با تشکیل توده گردوخاک در کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به غرب و جنوب غرب کشور برای این نواحی غبار و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و علاوه بر این یکشنبه (۱۱ اردیبهشت) در نوار شرقی، دوشنبه (۱۲ اردیبهشت) در نیمه جنوبی و سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

به گفته وی، امروز (جمعه) مرکز و شرق و شنبه (۱۰ اردیبهشت) شرق خلیج فارس مواج خواهد بود و همچنین طی روزهای شنبه تا سه‌شنبه (۱۰ تا ۱۳ اردیبهشت) دریای عمان و تنگه هرمز و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) دریای خزر مواج گزارش شده است.

ضیاییان درباره وضعیت جوی هوای تهران نیز گفت:‌ در تهران برای امروز جمعه ابری، در بعضی ساعات وزش باد و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که با حداقل دمای ۱۹ و با حداکثر دمای ۲۶ خواهد داشت.

وی در خاتمه گفت:‌ در روز جاری (جمعه) بندرعباس با بیشینه ۳۶ و کمینه ۲۴ گرم‌ترین و تبریز با بیشینه ۱۹ و کمینه ۱۱ سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری