کد مطلب: 20143
  تاریخ انتشار:  1401/02/06 - 10:26


خبر خوش رییس فراکسیون محیط زیست مجلس

بازار پرندگان وحشی فریدونکار برای همیشه بسته شد

ورود کارشناسانه دستگاه قضا به مقوله‌های محیط زیستی موجب خوشنودی است.
download سمیه رفیعی

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: بازار پرندگان وحشی فریدونکار برای همیشه بسته شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران، سمیه رفیعی با اشاره به این که بازار پرندگان وحشی فریدونکنار سال‌هاست به دغدغه جدی فعالان محیط زیست تبدیل شده است گفت: فروش غیرقانونی انواع پرندگان وحشی در این بازار غیرقانونی از حدود یک دهه قبل موجب افزایش قابل توجه شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر شده است.

وی با بیان این که پیش از این فروش پرندگان حمایت شده بخصوص در فصول مهاجرت بسیار محدود و به صورت زیرزمینی انجام می‌شد افزود: متاسفانه با ایجاد بازار پرندگان فریدونکنار به صورت غیرقانونی ضمن افزایش تقاضای خرید پرندگان حمایت شده و ایجاد چرخه مالی بالا، عملا این محل به محملی برای فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل شده بود که بعضا مورد حمایت برخی افراد با نفوذ نیز قرار می‌گرفت.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان این که ضعف برخورد سازمان حفاظت محیط زیست با این مساله موجب گسترش فعالیت شکارچیان غیرمجاز شده بود گفت: تعطیلی بازار فروش پرندگان وحشی فریدونکنار سالها دغدغه و مطالبه جدی فعالان محیط زیست بود.

وی افزود: فراکسیون محیط زیست مجلس نیز از مدتها پیش پیگیر این موضوع بود و در مکاتبات و رایزنی‌های انجام شده و ارایه نظرات کارشناسی به قوه قضائیه خواستار تعطیلی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار شده بود.

وی گفت: خوشبختانه با نظر مثبت قوه قضائیه و دستور مقام محترم قضایی مقرر شد ضمن افزایش عوامل انتظامی و نیروهای محیط بانی از ورود خودروهای حامل پرندگان صید شده غیرمجاز از شهرستان‌ها و استان‌های همجوار به شهرستان فریدونکنار و ادوات صید جلوگیری شده و با متخلفان در این زمینه به شدت برخورد شود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس تصریح کرد: همچنین مقرر شد برابر دستور قضایی با هماهنگی بخش‌های مختلف، بازار پرندگان وحشی فریدونکنار برای همیشه تعطیل شود.

وی ضمن تشکر از قوه قضائیه، دادگستری استان مازندران و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فریدونکنار برای این اتخاذ این تصمیم مهم خاطرنشان کرد: صدور این دستور قضایی نشانه شناخت کامل مسوولان دستگاه قضایی از اهمیت حفاظت از تالاب‌ها و پرندگان مهاجر استان و اولویت بخشی به مقوله حفاظت است.

رفیعی ورود کارشناسانه دستگاه قضایی به مقوله‌های محیط زیستی را موجب خوشنودی دوستدارن محیط زیست عنوان و از حمایت‌های قوه قضائیه در این زمینه تشکر کرد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس ابراز امیدواری کرد که سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان مازندران نیز با حمایتی که دستگاه قضایی در این خصوص انجام داده است با تمام قوا وارد عرصه شده و ضمن تقویت حفاظت از تالاب‌ها و پرندگان مهاجر استان، با هرگونه تخلف در این خصوص به صورت جدی برخورد کنند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان