کد مطلب: 20142
  تاریخ انتشار:  1401/02/05 - 15:38


دستور استاندار برای بررسی علل تلف شدن پلنگ در قائم شهر

استاندار مازندران دستور داد علل تلف شدن پلنگ مشاهده شده در قائم شهر بررسی شود.

استاندار مازندران دستور داد علل تلف شدن پلنگ مشاهده شده در قائم شهر بررسی شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، استاندار مازندران، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران را مامور کرد به فوریت و ظرف ۴۸ ساعت آینده، علل تلف شدن پلنگ سرگردان در قائم شهر را بررسی و نتایج را به وی اعلام کند.


استاندار مازندران گفت: هرچند تامین امنیت و جان مردم در پی ورود یک قلاده پلنگ به محیط عمومی شهر قائم شهر ضرورت داشت و متولیان امر باید از جان مردم حراست می‌کردند، اما باید به شیوه‌های صحیح و با استفاده از ابزار‌های مدرن نسبت به زنده‌گیری این گونه کمیاب اقدام می‌شد.

حسینی‌پور خطاب به معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بیان کرده است: به جنابعالی ماموریت می‌دهم به فوریت ظرف ۴۸ ساعت آینده با تشکیل کارگروهی نسبت به بررسی زوایای مختلف این حادثه اقدام و گزارش نهایی را به اینجانب اعلام فرمایید.

لازم است بررسی شود که چرا دستگاه‌های متولی به خصوص سازمان حفاظت محیط زیست استان با تاخیر چند ساعته نسبت به بیهوش کردن پلنگ سرگردان در شهر اقدام کرده و در نهایت نیز کوتاهی‌ها منجر به تلف شدن این حیوان شده است؟ باید ضمن برخورد با عوامل خاطی، با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع تکرار چنین حوادث تلخ شد و همچنین بررسی گردد یک قلاده پلنگ چگونه وارد شهر شده است؟

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان