کد مطلب: 20111
  تاریخ انتشار:  1401/01/30 - 11:02


تاثیر مدیریت گرد و غبار بر حفاظت از تنوع زیستی

ضرورت تبیین و نهادینه‌شدن سیاست‌ها و برنامه‌های کلان گردوغبار در برنامه‌های اصلی این معاونت به‌ویژه در تدوین سند طرح‌های مدیریت مناطق قرار دارد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم تبیین و نهادینه شدن برنامه‌ها و اقدام‌های ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار در حفاظت از تنوع زیستی به عنوان یک ضرورت و نیاز تاکید کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، حسن اکبری گفت: در اجرای تصمیمات و توافق‌های انجام شده در دومین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار، جلسه هماهنگی و تبیین برنامه‌ها و اقدام‌های ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار با محوریت شرح وظایف و ماموریت‌های مصوب معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی ۲۹ فروردین ماه سال جاری برگزار شد تا برنامه‌ها و راهکارهای مناسبی برای رفع مشکلات اتخاذ شود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهارکرد: ضرورت تبیین و نهادینه‌شدن سیاست‌ها و برنامه‌های کلان گردوغبار در برنامه‌های اصلی این معاونت به‌ویژه در تدوین سند طرح‌های مدیریت مناطق قرار دارد.

وی اضافه کرد: اقدام‌های لازم درباره مصوبات جلسه به‌ویژه ایجاد ردیف اعتباری جدید، بازنگری و تدقیق برنامه‌های ستاد با برنامه‌ها و تکالیف معاونت، پایش و نظارت بر عملکرد واحدهای استانی در دستور کار دفاتر تخصصی معاونت محیط زیست طبیعی وتنوع زیستی قرار گرفت.

اکبری با بیان این که هماهنگی در تدوین شاخص‌های توزیع اعتبار استان‌ها، برگزاری جلسات ادواری با ستاد و سایر معاونت‌ها و دفاتر ذیربط ستادی به ویژه دفتر حفاظت و احیای تالاب‌ها توسط این معاونت و دفاتر تخصصی انجام شود، گفت: برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای سنوات آتی، نقش و اهمیت دستاوردهای سال‌های اخیر باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست علی محمد طهماسبی بیرکانی - دبیر ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار-  نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت عملکرد ستاد در حوزه محیط زیست طبیعی و وضعیت همپوشانی کانون‌های غبارخیز داخلی با مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست ارائه داد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی