کد مطلب: 19958
  تاریخ انتشار:  1400/12/21 - 09:19


رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس: رعایت ملاحظات زیست‌محیطی و اسناد بالادستی در اجرای پروژه‌های گردشگری ضروری است

باید در استقرار صنایع در ۳ استان شمالی بازنگری جدی شود و تنها صنایع سبز در این استانها اجازه استقرار یابند.
download سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: رعایت ملاحظات زیست‌محیطی و اسناد بالادستی در اجرای پروژه‌های گردشگری ضروری است.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سمیه رفیعی با اشاره به دستور رییس جمهوری در خصوص پروژه‌های گردشگری در میانکاله و آشوراده افزود: همانطوری که رییس جمهوری تاکید کردند، طبیعت گردی در میانکاله و آشوراده باید بدون ایجاد تاسیسات و با حفظ زیست بوم میانکاله و مشارکت مردم محلی اجرایی شود.

وی با تاکید بر این که توسعه گردشگری زیست محیطی از ضروریات کشور است گفت: در عین حال هرگونه توسعه‌ای در همه حوزه‌ها باید بر اساس قانون با رعایت ملاحظات زیست محیطی و مشارکت جوامع محلی انجام شود تا درآمد پایدار برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: باید نگاه بلند مدت به پروژه‌ها داشت و تنها این گونه نگرش موجب حفاظت از طبیعت در کنار رشد اقتصادی می‌شود.

وی در خصوص طرح‌های توسعه در ۳ استان حاشیه خزر گفت: باید در استقرار صنایع در این استانها بازنگری جدی شود و تنها صنایع سبز در این استانها اجازه استقرار یابند تا این طبیعت بکر و تنها خطه سبز کشور برای نسل‌های آتی حفظ شده و گردشگری طبیعی نیز گسترش یابد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: فراکسیون محیط زیست مجلس نیز در تلاش است با تدوین قوانین بالادستی در حفاظت از محیط زیست کشور از اعمال سلایق مدیران در صدور مجوزها جلوگیری کند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی